Bilgisayar Sorun Tespiti Nasıl Yapılır?

Kıymalı Pide

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda performans sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. Bunun için bilgisayarı testlere sokmak istiyorum ama hangi programları kullanacağımı bilmiyorum. Windows 10 Pro kullanıyorum ve Windows'ta dahil olmak üzere geniş çaplı hata, problem taraması yapacak program söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benchmark siteleri donanım performansı ölçüyor. Bu şekilde bilgisayarınızın hızının diğer kullanıcılara göre ne alemde olduğunu görebiliyorsunuz. İnternetten araştırırsanız diğer kullanıcı istatistiklerini veritabında tutarak sistemlere puan veren siteler bulursunuz. Ayrıca genelde bu siteler OC yapıp ölçüm yapan kullanıcı istatistiklerini barındırdığı için bu forum kurallarına aykırı bağlantılar listesine alınabilir.

Benchmark siteleri donanım performansı ölçüyor. Bu şekilde bilgisayarınızın hızının diğer kullanıcılara göre ne alemde olduğunu görebiliyorsunuz. İnternetten araştırırsanız diğer kullanıcı istatistiklerini veritabında tutarak sistemlere puan veren siteler bulursunuz. Ayrıca genelde bu siteler OC yapıp ölçüm yapan kullanıcı istatistiklerini barındırdığı için bu forum kurallarına aykırı bağlantılar listesine alınabilir.
Ben Advanced System Care gibi bi' program arıyorum. Açıp, tüm sorunları tak tak tespit etmesi için 3 4 saat taramasını istiyorum. Windows ve de donanım vs. hepsi dahil.
BurnInTest ile sonuçlar bu. Ben bi' problem olduğunu düşünüyorum çünkü ara ara FPS düşüşleri alıyorum. Sorun nerede bir türlü çözemiyorum.

1540825635765.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı