Bilgisayar SSD'yi görmüyor

Emrekokk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat, Sandisk SSD PLUS modelini SSD kutusuna bağlıyorum USB yoluyla bilgisayara bağladığımda disk gözükmüyor bilgisayarımda. Disk bozuk olabilir mi? Driver'ı var mıdır diye arıyorum bulamadım. Eski model bir samsung 2.5 inç HDD'yi görüyor bilgisayar. Yardımlar için şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
"CMD" olarak bilinen Komut istemi (Terminal)i yönetici olarak başlatın.
ardından sırasıyla
diskpart
list disk
komutlarını girin. Orada görünmesi gerek. Bilgisayarınızda kaç adet disk bağlı ise hepsi görünür. Eğer orada disk görünüyorsa 'Disk Yönetimi' panelinden diski biçimlendirerek bölümlendirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz :)

Merhaba.
"CMD" olarak bilinen Komut istemi (Terminal)i yönetici olarak başlatın.
ardından sırasıyla

komutlarını girin. Orada görünmesi gerek. Bilgisayarınızda kaç adet disk bağlı ise hepsi görünür. Eğer orada disk görünüyorsa 'Disk Yönetimi' panelinden diski biçimlendirerek bölümlendirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz :)
Teşekkürler ilk fırsatta deneyeceğim :)

SSD'yi bilgisayara tanıttınız mı ? USB portlarında bir sıkıntı olabilir. Aygıt yöneticisinde gözüküyor mu peki ?
Yarın sakin kafayla bir daha bakayım teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı