Bilgisayar sürekli otomatik onarıma giriyor

Shagged

Centipat
Öncelikle merhaba. Yaklaşık 1 hafta önce bilgisayarı her zaman ki gibi kapattım ve ertesi gün açtığımda otomatik onarım hatası adlı bir problem karşıma çıktı. Bununla ilgili sosyal medya ve platformlar da yer alan tüm önerileri denememe rağmen hiçbirinden sonuç alamadım. Hatta isin garip kısmı format DVD'si hazırlattım (ne kadar düzgün yaptı adam şüpheliyim). PC, DVD'yi görüyor ama yükleme yapmıyor.

Bugün USB getirttim, USB'yi görüyor ancak hiçbir şekilde format ekranına gelmiyor. Sadece BIOS'dan USB'yi seçiyorum, DVD'yi seçiyorum. Yine otomatik onarım ekranındayım yani lanetlendim. USB'de taksam DVD'de taksam otomatik onarım ekranından çıkamıyorum. İnternette yer alan tüm CMD komutlarını vs denedim. Format DVD'si veya USB'si takmama rağmen format ekranına değil, yeniden otomatik onarım ekranına gidiyorum (sanki DVD ve USB bin içinde ISO yüklü değilmiş gibi) ve USB ve DVD'yi ben hazırlamadığım için içeriğini de PC açılmadığı için kontrol edemedim. Ancak 2 ayrı kişi ikisini de yanlış hazırlayamaz herhalde. Sizce sorunun kaynağı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
O halde format atmanız gerekiyor. O da olmazsa hard diskiniz arızalanmıştır.
Hard Disk arızalı değil fakat açılış kısmı bozulduğu için Windows açılmadan hata veriyor. Tek çözüm format.

Bende doğru yazılmış olan bir USB vardı. BIOS'tan Remov. diye kısaltılan şeyi 1. yaptım. Yani USB'yi boot edecek şekilde ayarladım ama açılırken hata veriyordu, sürücü bulunamadı tekrar takın ve yeniden başlatın gibi bir hata veriyordu.

Açılırken F8'e bastım, orada boot listesi çıktı. USB'yi seçtim, Windows formatı o şekilde atabildim.

Sende açılış ekranında hangi butonlar gözüküyor? F1-F2-F3-F4 falan ekranda yazması gerek. Hepsini dene. Bir tanesinde u USB belleği ya da DVD'yi göreceksin. O şekilde gir. Çok karışık anlattım ama, olmazsa yanıtla.

Hard Disk arızalı değil fakat açılış kısmı bozulduğu için Windows açılmadan hata veriyor. Tek çözüm format.

Bende doğru yazılmış olan bir USB vardı. BIOS'tan Remov. diye kısaltılan şeyi 1. yaptım. Yani USB'yi boot edecek şekilde ayarladım ama açılırken hata veriyordu, sürücü bulunamadı tekrar takın ve yeniden başlatın gibi bir hata veriyordu.

Açılırken F8'e bastım, orada boot listesi çıktı. USB'yi seçtim, Windows formatı o şekilde atabildim.

Sende açılış ekranında hangi butonlar gözüküyor? F1-F2-F3-F4 falan ekranda yazması gerek. Hepsini dene. Bir tanesinde u USB belleği ya da DVD'yi göreceksin. O şekilde gir. Çok karışık anlattım ama, olmazsa yanıtla.
Hocam bios dan USB yi 1. Sıraya aldım buna rağmen hani yükleme/format ekranı gelmesi gerekirken DVD de ve USB de bu ekran gelmiyor. Ancak ben USB yi boot etmedim. Usb yi boot edersem.USBnin içeriğini silmiş olmaz miyim?

Hocam bios dan USB yi 1. Sıraya aldım buna rağmen hani yükleme/format ekranı gelmesi gerekirken DVD de ve USB de bu ekran gelmiyor. Ancak ben USB yi boot etmedim. Usb yi boot edersem.USBnin içeriğini silmiş olmaz miyim?
Rufus ile Windows 10 imajınızı yazmanız gerekiyor.
GPT ile boot edemiyorsanız MBR ile yazın.

Rufus ile Windows 10 imajınızı yazmanız gerekiyor.
GPT ile boot edemiyorsanız MBR ile yazın.
Anladım hocam su karantina sürem bitince internet kafeye falan gidip yapacağım.

Sisteminizi yazar mısınız? Eski sistemlerde UEFİ şeklinde yazılan USB'ler boot edilmiyor.
Sisteminizi yazar mısınız? Eski sistemlerde UEFİ şeklinde yazılan USB'ler boot edilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı