Bilgisayar sürekli yeniden başlıyor ve ekranda çizgiler oluşuyor

schnell

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,daha 2 ayını doldurmamış laptop şuan kafayı yemiş durumda :( Ne olduğunu anlamadım ilk basta donup kaldı kitlendi yani hicbirsey olmadı sonra reset attım böyle birseyle karsılasmadım aklıma takıldı virüs mü var dedim acaba kaspersky indirdim taradım filan virüs çıktı bunları silerken system32 gibi hata verdi kapandı bilgisayar kendi kendine ekran kapanıyor bildiğin siyah oluyor komple sürekli oluyor ama çizgiler filan çıkıyor kitleniyor sürekli yeniden başlatma hatası veriyor iyice delirdi neyse anladım tabii böyle olmayacağını format attım kişisel ayarlardan.Şuan tertemiz yani herşeyi silbaştan yükledim ama gine aynı durum.Berbat oldu herşey daha yeni bilgisayar anlamadım neden böyle oldu.Özellikle video filan izlerken oyun oynarken daha fazla siyah ekran gidip geliyor çizgiler filan.Yardım edin arkadaslar :(

İşlemci:Intel(R) Core (TM) i5-4200M CPU @ 2.50 GHZ 2.50 GHZ

Bellek : 4 GB (Kullanılabilir 3,75 GB)

Sistem Türü:64 Bit İşletim Sistemi x64 tabanlı işlemci

Ekran Kartı:İntel(R) HD Graphics 4600
Windows 8 Casper

Sorunum Çözüldü arkadaşlar, herkese teşekkür ediyorum sorunun nasıl çözüldüğünü bende anlayamadığımdan maalesef bu sorunu yaşayanlara yardımcı olamayacağım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde bir sorun olduğu belli. Ekran kartında sorun olabilir. Servise gönderin bir kontrol etsinler. Zaten 30 günü geçirirlerse size yeni ürün vermek zorundalar.

Bazı yerlerde ekran kartının gevşemiş olabileceğini filan söylediler ama yetkisiz müdahele yapmak istemedim.Teşekkür ederim ilgilendiğin için yapacak birşey yok babamdan gine azar işiteceğim :(

Ekran kartı lehimlerinde temassızlık sonrası oluşan bir durum fakat net bilgi vermek için de fotoğraf vs. gerek.

Ayrıca 2 ay beklemeyeceksiniz ürünü, ürünün tamir süresi 30 iş günü fakat ürün 15 iş günü içinde tüketiciye yollanmazsa ürün tamir olana kadar aynı veya benzeri ürünü sana temin etmek zorunda. Bu tüketicinin yasal bir hakkıdır. Siz de ürün 15 iş günü içerisinde elinize ulaşmazsa bu hakkınızı telefonda belirtirsiniz ve ürün elinize erken ulaşır. Hatalı telefonunun değişimi için talep edip de 1 aydan fazla bekleyen kişiler varken ben bu yasal hakkımın farkına varıp değişimi 6 iş gününde onaylattım.

@BilgisayarKurdu Aynen öyle sürekli oluyor bazen 1 dakika gibi süre kalıyor hiç olmuyor ancak video izlerken daha çok rastlıyorum bu duruma kapanıp açılıyor monitör veya siyah ekran gidip geliyor tam emin değilim sıklıkla olmasada ekran takılıp kalıyor hicbirsey oynamıyor sonra bilgisayar kitleniyor rest atmak zorunda kalıyorum :(Fotoğraf çekmeye çalıştım ama bu çizgileri göstermedi dediğim gibi videolarda daha çok sıklıkla oluyor.

@son_goku Yeni alındı bilgisayar simdi garantiye gidecek filan dersem daha yeni alındı ne ara bozdun filan gibisinden fırça yemek istemiyorum dediğim gibi fotoğrafta çekemiyorum ekran bir gidip geliyor kapanıyor bildiğin ama ses var yani sonra rengarenk seyler filan çıkıyor telefonumla videoya alıp buraya atmaya calısacagım

Edit: Arkadaşlar bu mesajı attıktan sonra bilgisayarı bir kenara koyup uyudum kalktığımda bilgisayarı açtım ve şuan hiçbir şekilde ne çizgiler ne siyah ekran var yani ben garantilik birşey olmadığını düşünüyorum acaba bir temazsızlık mı var ? Laptop sonuçta elden ele geziyor böyle bir sey olma ihtimali mümkün mü ? Korkuyorum yeniden çizgiler çıkacak diye :(

Tamam arkadaşlar sorunum düzeldi nasıl olduğunu anlamadığım için maalesef böyle bir sorun yaşayanlara yardım edemeyeceğim :( Herkese teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz,vakit ayırdığınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı