Bilgisayar takılıp yeniden başlıyor

Khallesii

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1 hafta önce kadar yeni bir bilgisayar aldım. Resimde gördüğünüz donanıma sahip bir bilgisayar, 1920x1080p 2 adet monitör takılı, darboğaz sıkıntısı yaşattığı söyleniyordu sanırsam bazı oyunlarda belki fps kaybı alıyorum fakat bilgisayarın yeniden başlamasının nedeni sanırım bu değildir. Sorun şöyle oluyor, öncelikle iki monitör birden kapanıyor, ardından o an çalmakta olan bir ses varsa o takılıyor (örneğin Technopat sözü geçiyorsa TEEEEE) şeklinde oluyor ve en sonunda bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Ben bir yüksek sıcaklık sorunu göremedim, yüksek değerler değil. Neden olabilir? Birde, sabah açtığım bilgisayar bu sorunu akşam yapıyor, yani uzun kullanımda 1 kere yapıyor.

Dosya Ekleri

• donanım.PNG
    donanım.PNG
    16,6 KB · Görüntüleme: 62
Merhabalar, yaklaşık 1 hafta önce kadar yeni bir bilgisayar aldım. Resimde gördüğünüz donanıma sahip bir bilgisayar, 1920x1080p 2 adet monitör takılı, darboğaz sıkıntısı yaşattığı söyleniyordu sanırsam bazı oyunlarda belki FPS kaybı alıyorum fakat bilgisayarın yeniden başlamasının nedeni sanırım bu değildir. Sorun şöyle oluyor, öncelikle iki monitör birden kapanıyor, ardından o an çalmakta olan bir ses varsa o takılıyor (örneğin Technopat sözü geçiyorsa teeeee) şeklinde oluyor ve en sonunda bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Ben bir yüksek sıcaklık sorunu göremedim, yüksek değerler değil. Neden olabilir? Bir de, sabah açtığım bilgisayar bu sorunu akşam yapıyor, yani uzun kullanımda 1 kere yapıyor.

Sorun RAM olabilir benim bilgisayarımda da oluyordu 2 RAM var sa tek RAM'i tak öyle dene yine aynı sorun çıkarıp diğerini tak yine aynısı olursa 2 RAM bozuktur.

Geri
Yukarı