Bilgisayar takılıp yeniden başlıyor

Khallesii

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1 hafta önce kadar yeni bir bilgisayar aldım. Resimde gördüğünüz donanıma sahip bir bilgisayar, 1920x1080p 2 adet monitör takılı, darboğaz sıkıntısı yaşattığı söyleniyordu sanırsam bazı oyunlarda belki fps kaybı alıyorum fakat bilgisayarın yeniden başlamasının nedeni sanırım bu değildir. Sorun şöyle oluyor, öncelikle iki monitör birden kapanıyor, ardından o an çalmakta olan bir ses varsa o takılıyor (örneğin Technopat sözü geçiyorsa TEEEEE) şeklinde oluyor ve en sonunda bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Ben bir yüksek sıcaklık sorunu göremedim, yüksek değerler değil. Neden olabilir? Birde, sabah açtığım bilgisayar bu sorunu akşam yapıyor, yani uzun kullanımda 1 kere yapıyor.

Dosya Ekleri

• donanım.PNG
    donanım.PNG
    16,6 KB · Görüntüleme: 62
Konu sahibi gelirse özür diliyorum. Afterburner ile Oyun içi değerlerini atmasını rica ediyorum. Bir sorun yok ise RAM'leri çıkarıp temizleyip tekrar takmasını tavsiye ediyorum. Tekrar BIOS'tan Mhz değerlerini kontrol etmesi ikinci tavsiyemdir. Ayrıca iyi geceler diliyorum arkadaşlar. Ve beyefendi.

RAM'lerin ucunu silgi ile silebilirsin ek olarak.

Bazen RAM uçları oksitlenebilir ve bundan dolayı takılmalar olabilir.

Hem Wattman ile ne alakası var?
Buna benzer bir hata vardı orda Wattman filan yazmışlardı bulursam atayım bulamazsam da idare et :)
Buna benzer bir hata vardı orda Wattman filan yazmışlardı bulursam atayım bulamazsam da idare et :)
Wattman hatası nedir? Recep hocanın dediği biraz benziyor ama benziyor sadece :)
AMD Kartlarındaki Wattman Hatası Nedir? Bu biraz daha benziyor neyse çenem düştü :)

Son düzenleme:
Yani aslında darboğaz denilen olay bir parçanın öbürünün hızına yetişememesi değil mi? Bu niye resetleme yaptırsın ki? Ha darboğaz resetleme yaptırıyorsa da ilk kez duyuyorum bunu. Bence mevzu çok büyük ihtimalle kısa ya da uzun süreli bellek birimi ile alakalı. Yani ya ram ya da HDD/SDD sorununu işaret ediyor bu takılma-donma-reset meselesi.

Yani aslında darboğaz denilen olay bir parçanın öbürünün hızına yetişememesi değil mi? Bu niye resetleme yaptırsın ki? Ha darboğaz resetleme yaptırıyorsa da ilk kez duyuyorum bunu. Bence mevzu çok büyük ihtimalle kısa ya da uzun süreli bellek birimi ile alakalı. Yani ya ram ya da HDD/SDD sorununu işaret ediyor bu takılma-donma-reset meselesi.
Darboğaz olayına inanamadığım için istedim :) RAM'den olma ihtimaline karşı birkaç öneri söyledik zaten deneyip dönerse daha farklı şeylere de bakılabilir tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı