AMD Kartlarındaki Wattman Hatası Nedir?

Birşey sorabilir miyim? Şu meşhur 'Wattman' hatası nedir abi?
Şöyle ki yanlış hatırlamıyorsam oyun sırasında ekran donuyor herhangi bir şey yapılamıyor, sonra PC'yi yeniden başlatınca Wattaman ayarları geri alındı tarzında sizi PC'den soğutan bir hata.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal bir hata, Örneğin oyun oynarken anlık gri ekran ve cızırtı sesi sonrası Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman. Size gönderilen rapor'dur, Genellikle saat hızından dolayı bu hata meydana gelir. Eğer ekran kartınız OverClock modeliyse, Çok normaldir.

2 yıl boyunca Asus Strix R9 380 kullanmıştım hiç öyle bir hata almadım, gerçi kart bozukmuş(Evet 2 yıl boyunca R9 380 kullanıyorum diye İntel HD graphics kullandım. O zamanlar da pek anlamıyordum bilgisayardan.) garanti bitmeden çok az bir miktar daha ödeyip 1050 Ti almıştım. xD

MSI RX 580 Armor modelini alacağım. Bu sıkıntı görülüyor mu bu modelde?
Armor yerine Pulse öneririm, Armor modellerinin(Yeni soğutmaları hariç GTX 1660'dan sonra çıkanlar) Kronik ısınma sorunlu.

2 yıl boyunca Asus Strix R9 380 kullanmıştım hiç öyle bir hata almadım, gerçi kart bozukmuş(Evet 2 yıl boyunca R9 380 kullanıyorum diye İntel HD graphics kullandım. O zamanlar da pek anlamıyordum bilgisayardan.) garanti bitmeden çok az bir miktar daha ödeyip 1050 Ti almıştım. xD
Hocam hiç mi oyun oynarken fark etmediniz ? :) Garip bir durum cidden R9 380 o zamanlar bile uçuk fiyatlı bir kartdı.

MSI RX 580 Armor modelini alacağım. Bu sıkıntı görülüyor mu bu modelde?

Alabilirsin dostum ben çatur çutur kullanıyorum 0 sıkıntı, bilgisayarı resetlemediğim veya elektrik gitmediği sürece Wattman uyarısı gelmiyor, o da gelip gidiyor zaten bildirimlerin arasına. Yani bir problemim yok, bu arada ısınma olayı hakkında da; senin kasan, kasa konumun, kablolamana ve oda sıcaklık/hava akışına göre çok değişkenleri var bir kartın ısınması için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı