Bilgisayar tamircisi için hangi bölüm okunmalı?

ahmet0900

Centipat
Daha fazla  
Ben telefon bilgisayar tamircisi olmak istiyorum. Örneğin FPPRO gibi ama lisede hangi bölümü seçmem gerektiğini bilmiyorum. Araştırdığımda hep birbirinden farklı sonuçlar şıkıyor. Hangi bölümü hangi dalı seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun için meslek öğreniliyor diye biliyorum 4yıllık müh. Okursan her ilgini o tarafa verirsen çok rahat istedğini okursun. Beni m düşüncem böyle ama ya meslek öğrenenler bunu yapıyor ya da 2 yıllık bölümlerde var.

Ben telefon bilgisayar tamircisi olmak istiyorum. Örneğin FPPRO gibi ama lisede hangi bölümü seçmem gerektiğini bilmiyorum. Araştırdığımda hep birbirinden farklı sonuçlar şıkıyor. Hangi bölümü hangi dalı seçmeliyim?
Lisede elektronik sonrasında yüksek okul iki yıllık elektronik bölümü okusan yeterli olur.

Ben telefon bilgisayar tamircisi olmak istiyorum. Örneğin FPPRO gibi ama lisede hangi bölümü seçmem gerektiğini bilmiyorum. Araştırdığımda hep birbirinden farklı sonuçlar şıkıyor. Hangi bölümü hangi dalı seçmeliyim.

Çiraklik oku bilgisayarcıda çaliş 1 sene ogrenirsin.

Madem böyle bir düşüncen var okuma direkt bir teknik servis vb. yerde iş bul eğer işi öğrenmeye istekli isen 1 yıla usta olursun. Çalışırken çok farklı ve daha önce karşılaşmadığın problemler ile karşılaşacaksın bunları canlı olarak öğrenirsen bir zaman sonra kendi işini kurabilirsin diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı