Bilgisayar tekte açılmıyor

Yunusemre0101

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, bilgisayarımı tekte açamıyorum. İlk önce BIOS ekranı geliyor ve Del veya F2 tuşuna bassam bile BIOS ekranından sonra No Signal yazısı geliyor. Bundan sonra bilgisayarı kapatıp açtığımda bilgisayar süreki kendini resetliyor ve tekrardan kapatıp açtıktan bir 15 saniye sonra ancak adam akıllı açabiliyorum. Sorun hangi parçadan kaynaklanıyor acaba?

Sistem:
R5 1600 AF
B450 GAMING X
2x8 Corsair Vegeance RAM (Teki bozukduğu için değişimden geldi, bundan önce böyle bir sorun yoktu.)
SX8200 PRO SSD
RX580 8 GB Nitro+ SE
Cooler Master G750M +80 PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ilk sırada Windows var fakat ilk açılıp no signal yazdıktan sonra en üstte disable olarak yazıyor sonrasında. BIOS pili ile ilgili olabilir mi diyeceğim fakat Boot sırası ile BIOS pilinin bir ilişkisi yok diye biliyorum.
Donanımsal bir sorun olabilir mi acaba ? Parçaların garantisi var, olmadı teknik servise götürmeyi düşünüyorum.
@Dipperr Hocam galiba XMP ayarı açık olduğu için yapıyor, memtest yapıp sonucuna göre değişime göndereceğim.
XMP açıkken yapıyor bu sorunu kesin olarak emin oldum artık, kontrol ettiğimde bilgisayar 3 denemeden sonra açılıyor ve RAM voltajı 1.380 olarak ayarlamış oluyor. Muhtemelen RAM'ler 1.35V çalışmadığı için oluyor bu sorun.
Daha 10 günlük değişimden gelen bir RAM, artk pazartesi günü teknik servise götüreceğim. Anakarttan kaynaklanma ihtimalı yoktur değil mi, çünkü XMP kapalıyken hiçbir sorun yok.
Otomatik voltajda iken sorun oluyor fakat elle 1.35V ayarlayınca sorun yok, ne yapmalıyım sizce iade veya değişim istemeli miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı