Bilgisayar temizliği

Krook

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Kasamın 4. senesi ve hala hiçbir temizlik yapmadım. Temizlik yapmak istiyorum fakat malum korona var, dışarı çıkamıyorum ve evde temizlenen lazım internetten izledim fakat benim fon makinesının soğuk modu yok. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Kasamın 4. senesi ve hala hiçbir temizlik yapmadım. Temizlik yapmak istiyorum fakat malum korona var, dışarı çıkamıyorum ve evde temizlenen lazım internetten izledim fakat benim fon makinesının soğuk modu yok. Ne yapmam lazım?

Technopat'ın youtube kanalında temizlik videoları var izleyebilirsiniz.

Bilgisayarların büyük çoğunluğu 6 ay 1 yıl arasında temizlenmezse kendini frenliyor kapatıyor veya performansı düşüyor siz 4 yıl diyorsunuz nasıl dayandı merak ediyorum sisteminiz.

Ben 4 ayda bir temizliyorm normal yumuşak fırça alman yetiyor badana fırçasıda olabilir ama yumuşak olmalı yoksa küçük çipler kopabilir her neyse kasa kaliteli filtreli kasanız yoksa kasanın iç yüzeyi çabuk kirlenir 4-6 ayda bir temizlik yapılması iyidir söküm takımlardan anlıyorsan işlemci fanı, ekran kartı, harddisk ve RAM'leri sökerek iyice içli dışlı fırçayla temizle yün gibi toz tortulları vardır büyük ihtimal süpürge ile çek görünen yerleri iyice fırçala en önemlisi fanları ve ızgara demirlerini iyice temizle en son işlemciye ufak çapta (bezelye tanesi kadar sürüp yüzeyine) macun sür iyice yay her şeyi yerine tak tamamdır. Bastırmadan anakartında yüzeyini süpürebilirsiniz.

Geri
Yukarı