Bilgisayar temizliğinden sonra açılmama durumu olur mu?

egedmrbs001

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Bugün bilgisayarımın içindeki yüzeysel tozları alacaktım. Araştırırken bu videoyu gördüm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sonra videonun yorumlarına bakarken bu yorumları gördüm. Buradaki profesyonel güvercin yetiştiricisi adlı kişinin dediklerinin olma ihtimali var mı?

Dosya Ekleri

• technopat.PNG
    technopat.PNG
    46,6 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,
Bugün bilgisayarımın içindeki yüzeysel tozları alacaktım. Araştırırken bu videoyu gördüm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sonra videonun yorumlarına bakarken bu yorumları gördüm. Buradaki profesyonel güvercin yetiştiricisi adlı kişinin dediklerinin olma ihtimali var mı?
Statik elektrik yüzünden veya parçalara hasar vererek açılmayabilir. Eğer temizlik yapacaksınız, parçalara özenle dikkat ederek temizlik yapmak.

@Spartacus 58 Statik elektrik devre dışı bırakılmaz, boşaltılır. Vücudumuzda statik elektrik oluşur. İşte kazak giymekten, polar giymekten, elektronik cihazların yakınında durmak v.s gibi durumların sonucunuda. Boşaltmak için toprağa elleyebilirsiniz çıplak elle, veya su akan bir çeşmenin demir kısmına dokunabilirsiniz.

Statik elektrik, bilgisayardaki parçaları bozar.

O.

Peki bu statik elektrik nasıl devre dışı bırakılarak(fiziksel olarak) yapılıyor.
Sanırsam, power düğmesine basılı tutarak veya bazı parçaları çıkararak oluyordu. Dediğiniz hakkında fikrim yok sadece forumda böyle durum olur, bu yazdığım yöntemleri oradan biliyorum ama fön makinesinin sıcak hava kısmı sayesinde statik elektrik olur.

@Spartacus 58 statik elektrik devre dışı bırakılmaz, boşaltılır. Vücudumuzda statik elektrik oluşur. İşte kazak giymekten, polar giymekten, elektronik cihazların yakınında durmak vs gibi durumların sonucunuda. Boşaltmak için toprağa elleyebilirsiniz çıplak elle, veya su akan bir çeşmenin demir kısmına dokunabilirsiniz.

Statik elektrik, bilgisayardaki parçaları bozar.

İnsan vücudundan yani temizlemeden önce toprağa falan basıp atmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı