Bilgisayar Temizliğinin Önemi Nedir?

Slagedon

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle rahatsız ettiğim için özür dilerim.
Şimdi benim sorunum biraz karışık bilgisayarda oyun oynarken aklıma sürekli acaba bilgisayarım temiz mi? Yanlış mı kullanıyorum? Diye düşünüyorum ve buda beni çok rahatsız ediyor benim bilgisayarım Asus Rog G750 serisinden gayet güzel bir bilgisayar her oyunu oynayabiliyorum akıcı bir şekilde ama temiz mi bilgisayarımı zorluyor muyum?

"Arada içini açıp bakmam gerekir mi?" diye tekrar düşünüyorum ama bilgisayar hakkında pek bir bilgim yok içini açıp hangi kısmını temizleyeceğim? Ayrıca temizlerken nelere dikkat etmeliyim?
Bunları bilmiyorum o yüzden iyi bir kullanıcı olmaya özen gösteriyorum. Her gün bir şeyler daha öğrenmek için videolarınızı izliyorum her neyse çok fazla uzattım soruma geçecek olursak bilgisayarı sadece dışını temizlesek yine de bilgisayarın ömrü uzar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yılda en az 1 kere kasanın içini temizlemek lazım. İşlemci fanını söküp termal macunu yenilemek lazım. Kasa fanlarının tozlarını almak lazım. Bu bakımlar yapılmazsa bilgisayarın performansı düşer. Hatta işlemci fazla ısınıp bilgisayarı resetleyebilir. Ben 1 kez fanları söküp temizlik yaptım. İşlemci fanını temizlerken ve geri takarken bayağı zorlandım. Kendin yapmak istersen bir sürü video var konuyla ilgili. Ama yapamam dersen bir bilgisayarcıya götürüp tamamen temizlettirebilirsin. Arkadaşımın bilgisayarı yarım saatte bir kendiliğinden reset atıyordu. Geçen hafta güvenilir bir bilgisayarcıya götürdüm ve termal macun dahil tam temizlik yaptırdım. Üstelik ''buna da mı ücret alacağız'' diye bir tepkiyle karşılaştım ve ücret ödemedim. :D Bakkal amcalara tepki olarak açmış herhalde mekanı. :D

Laptop için yılda bir kere temizlik ve macun değişimi yeterlidir. Soğutucun yoksa kaliteli bir tanesini almak için paranı da biriktirmelisin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı