Bilgisayar temizlik sonrası görüntü vermiyor

Hocam sistemi kapatın tamamen yarına kadar bekleyin hiç açmayı denemeyin öyle düzelebilir benim de temizleyince görüntü gelmiyor bazen RAM'dan oluyor bazen BIOS pili bazen de bırakıyorum böyle yarına kadar düzeliyor sizde de öyle olabilir. Bırakın yarına kadar kalsın fişten çekin.

Ondan alıyım bakkaldan

Dizinde görüntü gelmiyor muydu
Çift ram olduğu için geliyordu fakat kullanım 8gbyi geçtiği anda mavi ekran yiyordum.

Hocam sistemi kapatın tamamen yarına kadar bekleyin hiç açmayı denemeyin öyle düzelebilir benim de temizleyince görüntü gelmiyor bazen RAM'dan oluyor bazen BIOS pili bazen de bırakıyorum böyle yarına kadar düzeliyor sizde de öyle olabilir. Bırakın yarına kadar kalsın fişten çekin.
Sövüp yatak gibi bir yüzeye sekip yere çarpmayacak şekilde fırlatmak ilk tercihim olurdu RAM'i.

Ztn 1 gün bekledi

Hocam bilgisayarcıya götürün başka ram ile denesin. Bios güncellemesi nedeniyle de olabilir.
Bios attı tamam şimdi Windows nasıl gecicem

Hocam bilgisayarcıya götürün başka ram ile denesin. Bios güncellemesi nedeniyle de olabilir.
Sıfırlandı mi hocam o silgi bulana kadar anam ağladı buldum ve düzeldi Allah razı olsun sinde ne yapmam lzm

Allahimm golllll oldu Allah razı olsun

Başarılı

Dosya Ekleri

• 1664104590229485167753472159152.jpg
    1664104590229485167753472159152.jpg
    112,7 KB · Görüntüleme: 19
  • 16641048286938796893160619109736.jpg
    16641048286938796893160619109736.jpg
    121,1 KB · Görüntüleme: 32

Sıfırlandı mi hocam o silgi bulana kadar anam ağladı buldum ve düzeldi Allah razı olsun sinde ne yapmam lzm
Hocam anakartınızın modelini google a yazın, kendi sitesinde yakın tarihte bir bios güncellemesi varsa pc hariç bir cihaza indirip flaşa atın. Flaşı bilgisayara takın. Kalanını hatırlamıyorum :( internetten bakarsınız. Yoksa ayarları default yapın ve save exit yapın.

Başarılı
Bir şey yapmaya gerek yok, ramlerde oc varsa xmp ayarında çalışsın fazladan oc yapmayın yaklaşık 1 aydır kullanıyorum hiç mavi ekran yemedim. Yine de memtest86 ile test yapabilirsiniz. Ne hayırlı silgiymiş ya :)

BIOS attı tamam şimdi Windows nasıl geçeceğim?

Sıfırlandı mi hocam o silgi bulana kadar anam ağladı buldum ve düzeldi Allah razı olsunsinde ne yapmam lazım

Başarılı

Bir daha bilgisayar tozu alırken RAM SSD veya başka bir parçayı yerinden sökme. Bazen RAM saçmalıyor. Bazen SSD veya BIOS pili. Toz alırken ekran kartını sökmeden toz makinesını üflerek alırım diye düşünüyorum. Aynısı başıma geldi 2 saat uğraştım. Derdi bitmiyor. Ayrıca RAM sökmeye ne gerek var. Uğraştığın kendini üzdün. Bir tane PC var elinde düzgün davran dostum.:)

Bir daha bilgisayar tozu alırken RAM SSD veya başka bir parçayı yerinden sökme. Bazen RAM saçmalıyor. Bazen SSD veya BIOS pili. Toz alırken ekran kartını sökmeden toz makinesını üflerek alırım diye düşünüyorum. Aynısı başıma geldi 2 saat uğraştım. Derdi bitmiyor. Ayrıca RAM sökmeye ne gerek var. Uğraştığın kendini üzdün. Bir tane PC var elinde düzgün davran dostum.:)
Ben ramleri 4000'e çektiğim için birisi arızalanmıştı.

Geri
Yukarı