Bilgisayar temizlik sonrası görüntü vermiyor

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Artık bilgisayar temizliğinden korktum. Yaptığım yanlış ne? Parçaları temizliyorum her şeyi pırıl pırıl yapıyorum ama geri taktığımda parçaları, olmuyor bilgisayar açılmıyor. Açılıyor ama görüntü yok. Hatta bu yüzden arkadaşın bilgisayarı da aynı duruma geldi. (Ben temizlediğim için.) Termal macunum geldiğinde temizlik yapacağım ama yine görüntü sıkıntısı yaşamaktan korkuyorum. Her temizlediğimde görüntü gelmiyor ve sadece tüm kabloları çıkarıp geri takmam lazım. Hatta bu sıkıntı yüzünden birkaç ay boyunca bilgisayarı açamadım en sonunda kendi kendine açıldı? Tüm fanlar dönüyor, ışıklar yanıyor ama görüntü yok? Bir dahakine sizden yardım alarak yapacağım artık. Taktiklerinize açığım.

Başlıkta da yazdığı gibi, bilgisayarı temizledim bütün parçaları özenle temizledim. Sonra bütün parçaları taktım statik elektriği boşaltmak için on/off düğmesine 20 saniye kadar bastım ama açtığımda görüntü yok. 20+4 pinlik ve 4 pinlik iki kabloyu çıkarttım 1 gün bekledim onboard girişe taktım denedim ama olmuyor, ne yapabilirim?
Sisteme elektrik gelmekte, fanlar vs dönmekte ve ledler yanmaktadır değil mi? Yoksa hiç mi elektrik gel miyor?

Bende de olmuştu. RAM'ler statik elektrik yükleniyormuş galiba. RAM ucunu elinle üzerinden gez. Yerine sert bastırarak tak. Olmazsa tek RAM tak açıldıktan sonra sistemi kapatıp 2 rami tak vs. RAM'leri kurcala düzelir büyük olasılıkla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün technopat ailesine merhabalar. Sorum basit ama RAM'leri kontrol et, RAM'lerin yerini değiştir diyecekseniz hiç okumayın bu yazıyı RAM'lerimda sorun yok. sadece bilgisayarı temizledikten sonra görüntü vermemeye başladı. 1 hafta bilgisayarı kapalı tuttum statik elektrik boşalsın diye ama olmadı. BIOS pilini çıkarmıştım ama orada sorun olacağını düşünmüyorum. - şu an takılı merak etmeyin. - Acil işlerim var bilgisayarda ne yapmam lazım? Statik elektriği boşaltmaya çalıştım ama olmadı ve kontrol kalemini bulamadım.

Geri
Yukarı