Bilgisayar toplama hakkında yardım

merturebest

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese, ben bir sistem topluyorum. Dediğim gibi kaç yıl ardından istediğim sisteme ulaşacağım. Alacağım şeyleri listeledim fakat uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Buraya her şeyi atsam sizde uyumlu olup olmadığını veya eğer uyumlu değil ise uyumlu olabilecek güzel önerilerde bulunursanız sevinirim🙂 bu arada ekran kartı özelliklerini ekran görüntüsü olarak bırakıyorum PCI falan onlara bakarsınız şimdiden hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.

Ekran kartım sanırım satışta yok ama ismi şu NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB ekran görüntülerini zaten bırakacağım.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Şimdi ise topladığım listeye geçiyoruz:

• İşlemci: Core i5-12400F
  • Anakart: ASUS Prime H610M-A D4 Intel H610 soket 3200 MHz M.2 girişli.
  • RAM: Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35v
  • SSD: Samsung EVO 870 SATA SSD.

Bu SSD'den çok emin değilim direkt olarak buldum ve çok pahalı galiba o yüzden fiyat performans SSD önerirseniz sevinirim.

Önemli not: Bir arkadaşım bana PSU'nun uyuşmayabileceğini söyledi megawatt mu ne o yüzden bu liste şeyine göre bana bir de PSU önerebilir misiniz?

Bu arada bütçe 9.900 bin TL bunları alınca 1000 lira kalıyor 1000 liraya da PSU önerebilirsiniz.

Şimdiden herkese çok çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ram tercihinizi 2 tane bu marka alarak idare edebilirsiniz tam bir F/P Ürünüdür.

Ram Linki

SSD 480 GB tercih edin işletim sisteminizi ssd'ye kurun ve 500 gb hdd alın oraya da oyunlarınızı yükleyin

SSD Linki

Psu için bunu tercih edebilirsiniz

PSU Linki

Ve ayrıca tüm parçalarınız uyumlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı