Bilgisayar toplama ve dış ülkeden parça alma

Scarheart

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamun Aleyküm Arkadaşlar. Birkaç arkadaşa daha önce pc topladık. Burdan fikir alışverişinde bulunduk. Şimdi kendime toplamak istiyorum. Öncelikle ilk sorum. Bu parçaları Arabistan, Kuveyt, Katar vs. gibi yerlerden alabilir miyiz? Fiyatlarda değişiklik var mı? Özellikle Arabistan. Bilindigi gibi ucuza telefon getirtiyorlar. Bende ekran kartı vs. getirtsem nasıl olur. Dezavantajı var mıdır? Maksat ucuza almak. Maddi yönden rahatlatır beni. Bana güzel program ve oyun bilgisayarı toplar mısınız? Saglam programları kaldıran ve Gta 5 gibi oyunlar en yüksek çözünürlükte oynayabilecegim ileriye dönük bir bilgisayar olması lazım. Siz bana alternatifleriyle beraber yazarsanız sevinirim. Fiyatlarını da unutmayın. Şimdilik bütçe belirtmiyorum. Bu arada teknopat istikbal caddesinde mi? Recep Baltaş hocamla görüşmek isterim. Sık sık Taksime geliyorum. Teşekkürler herkese.

Güncel

Yurt dışından ürün getirecekseniz uluslararası garanti veren firmaları tercih edin. EVGA, Corsair gibi. Sistem için bütçenizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

3000-3500. Dışardan ucuz oluyor mu? Yoksa burayla aynı mı?

3000-3500 TL bütçe ile Türkiye fiyatlarında 5000-5500 TL'lik bir sistem dizebilirsiniz. Mesela örnek olması açısında şu şekilde bir sistem olabilir:
  • i5 6600K
  • MSI Z170A Gaming M5
  • MSI GTX 980 Gaming 4G
  • Corsair 8 GB(2x4) 2400 MHZ DDR4
  • Corsair H110i GT
  • Samsung 850 EVO 120 GB
  • WD Blue 1 TB
  • NZXT H440 + EVGA SuperNOVA 750W

Merhabalar.
Sizi Yanlış Yönlendirmişler,yada hesaba katmadığınız bir şey var ki oda şudur.

Örneğin gSkill marka bir ramin yurddisi fiyatı ile Türkiye fiyatı hemen hemen aynıdır. Fakat diğer OEM Ürünlerde Tasarruf Edersiniz. Hadi Garanti Kısmınıda Bir Şekilde Hallettiniz Diyelim...
Unuttuğunuz yada hesaba katmadığınız konu Gümrüktür...

Ebay ve türevleri sitelerden aldığınız 180 euro 180 paund yada 180 dolar üzeri bütün ürünlerin gümrükte takılma olasılığı vardır.
Satıcı ile iletişime geçtiğinizi ve satıcının size parçayı hediye olarak gönderdiğini farz edelim. Yinede takılma olasılığı yüksektir.

Peki gümrükte takıldı ne yapmam gerekiyor.

İşe bu noktada TC Devletinin Parçaya Koyduğu Vergiyi Ödemekle Mükellefsin bu zamanda parça TT fiyatına Azda olsa yaklaşmaktadır...

Ben Mustangıma Bazen Yurddisindan Parçalar Sipariş Ediyorum Neredeyse Tamamı Gümrüğe Takılıyor beni hem zaman olarak hem maddiyat olarak ugraştırıyor. Ve benim sipariş ettiğim parçaların çoğu elektronik ürün değil. Elektronik ürünlerde gümrükte takılma olayı daha fazla...

Öte yandan hadi bi RİSK aldın ve sipariş ettin...
Bütün parçaları birden ve aynı adrese siparis etme farklı adresler yaz...

Herşeyi kabul ettiğini farz ediyorum...
FREE shipping olayına dikkat et yani ücretsiz kargo ürünleri kovala ki ürün olduda eline ulaştı gümrük engeline takılmadan yüksek kargo paraları ödemeyesin.

Merhabalar.
Sizi Yanlış Yönlendirmişler,yada hesaba katmadığınız bir şey var ki oda şudur.

Örneğin gSkill marka bir ramin yurddisi fiyatı ile Türkiye fiyatı hemen hemen aynıdır. Fakat diğer OEM Ürünlerde Tasarruf Edersiniz. Hadi Garanti Kısmınıda Bir Şekilde Hallettiniz Diyelim...
Unuttuğunuz yada hesaba katmadığınız konu Gümrüktür...

Ebay ve türevleri sitelerden aldığınız 180 euro 180 paund yada 180 dolar üzeri bütün ürünlerin gümrükte takılma olasılığı vardır.
Satıcı ile iletişime geçtiğinizi ve satıcının size parçayı hediye olarak gönderdiğini farz edelim. Yinede takılma olasılığı yüksektir.

Peki gümrükte takıldı ne yapmam gerekiyor.

İşe bu noktada TC Devletinin Parçaya Koyduğu Vergiyi Ödemekle Mükellefsin bu zamanda parça TT fiyatına Azda olsa yaklaşmaktadır...

Ben Mustangıma Bazen Yurddisindan Parçalar Sipariş Ediyorum Neredeyse Tamamı Gümrüğe Takılıyor beni hem zaman olarak hem maddiyat olarak ugraştırıyor. Ve benim sipariş ettiğim parçaların çoğu elektronik ürün değil. Elektronik ürünlerde gümrükte takılma olayı daha fazla...

Öte yandan hadi bi RİSK aldın ve sipariş ettin...
Bütün parçaları birden ve aynı adrese siparis etme farklı adresler yaz...

Herşeyi kabul ettiğini farz ediyorum...
FREE shipping olayına dikkat et yani ücretsiz kargo ürünleri kovala ki ürün olduda eline ulaştı gümrük engeline takılmadan yüksek kargo paraları ödemeyesin.
Teşekkürler üstad bilgi için. Ben kargoyla değil bizzat biriyle getirecem. Yine de takılır mı gümrükte? Oranın vatandaşı olan birine getirtecem. Kuveyt, Katar ya da Arabistan olur büyük ihtimal.

3000-3500 TL bütçe ile Türkiye fiyatlarında 5000-5500 TL'lik bir sistem dizebilirsiniz. Mesela örnek olması açısında şu şekilde bir sistem olabilir:
  • i5 6600K
  • MSI Z170A Gaming M5
  • MSI GTX 980 Gaming 4G
  • Corsair H110i GT
  • Samsung 850 EVO 120 GB
  • WD Blue 1 TB
  • i5 6600K
  • MSI Z170A Gaming M5
  • MSI GTX 980 Gaming 4G
  • Corsair H110i GT
  • Samsung 850 EVO 120 GB
  • WD Blue 1 TB
Kardeşim güzel bir monitör ve SSD kartta bu fiyatın içinde olsun. Ayrıca ram 16 olsun. İşlemci i7 yada amd olsun. Ekran kartı gtx970 olsa yeter. Anakarttan hiç anlamıyor. İşlemciye de anlamıyor ama i5 olmasın. Teknopat'ın şubesi var mı biryerde. Bilen var mı?

Güncel.

Amazona baktım titan x 3000 tl burda 5000 tl.
Gene amazona baktım gtx 980ti 2500 tl burda 3500 tl.
Sen düşün
Amazon hangi ülkeye ait? Nasıl alabiliriz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı