Bilgisayar üzerinde sürekli internet gidiyor

turkwr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
1-2 hafta önce Linux kullanıyordum, 3-4 ay önce de Windows kullanıyordum. O zamanlar bir sıkıntı yoktu. Linux'tan Windows 11'e geçince internette dolaşırken bir sorun yaşamıyorken oyun oynarken ya da internete sürekli bağlı kalan bir şeye girince sürekli bağlantı kopmaları yaşıyorum. Evde başka herhangi bir cihaz bu durumu yaşamazken bilgisayarımda bu sorunu yaşıyorum. Steam üzerinden offline oynanabilen Ghostrunner'i yükledim, Steam'e sürekli bağlı diye internet onda da gidiyor. Roblox'ta da sürekli internet gidiyor, Roblox'ta oyun varken sanki ping varmış gibi geliyor. Oyuna girince Spotify'da müzik açarken müzikte donmalar yaşıyorum, daha sonrasında da internet gitmekte. Bu sorunu artık çözmek istiyorum, bir yerde de çözüm bulamadım. Bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? Delireceğim artık bu sorundan.

Windows arama çubuğuna "ara sunucu" yazın. El ile ara sunucu kurulumu seçeneğinden "ara sunucu kullan" kapalı duruma getirin ve aşağıdan Kaydet'e basın.
Bu çözümü dener misin bu arada bu sorunu kablolu bağlantıdamı yaşıyorsun.

Windows arama çubuğuna "ara sunucu" yazın. El ile ara sunucu kurulumu seçeneğinden "ara sunucu kullan" kapalı duruma getirin ve aşağıdan Kaydet'e basın.
Bu çözümü dener misin bu arada bu sorunu kablolu bağlantıdamı yaşıyorsun.
Kablosuz ağ kullanıyorum, şimdi deniyorum.

1712509645212.png

Kapalı durumda zaten.

@eren28tr hocam, bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Tekrar temiz format atmayı dene.

Laptopun tam olarak modeli nedir Denetim Masası'ndan DNS değiştirmeyi dene.

Geri
Yukarı