Bilgisayar upgrade mi, oyun almak mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar Steam yılbaşı indirimleri başlıyor. GTA 5, CS:GO vb. gibi oirjinal oyunlarım var.
Sizce para biriktirip oyun mu almalıyım yoksa diğer bileşenleri mi almalıyım ?
Sistem özellikleri:
  • İ5 6600 ve stok soğutucu
  • Kingston HyperX Savage 8 GB 2133 MHz DDR4 RAM

Tüm donanımları ve elindeki bütçeyi yazarsan, daha kolay yardımcı olabiliriz, ayrıca ikisi arasında seçim yapmak bence kolay, sistemi yükseltmen daha mantıklı olur.

Sistem yükseltmek daha mantıklı ama almak istediğin oyunlar, güzel bir indirime girerse önceliği onlara verirsin. Yükseltmeyide 1 ay filan ertelersin. Sonuç olarak sistem parçaları bir yere kaçmıyor. Ama sağlam indirimler her zaman olmuyor.

Msı r9 380 4G

Stok soğutucu yerine en azından 50 Tl'lik bir soğutma al.
Ram ya da soğutucu almayı planlıyorum.

Tüm donanımları ve elindeki bütçeyi yazarsan, daha kolay yardımcı olabiliriz, ayrıca ikisi arasında seçim yapmak bence kolay, sistemi yükseltmen daha mantıklı olur.
İ5 6600
8gb ram
Msıh h170 gaming m3
corsair carbide 300r 600w
msı r9 380 4g
seagate 2tb harddisk
soğutucu yada ram almayı düşünüyorum

Gpu bilinmesede işlemci ve ram yeterli gözüküyor gpu yeterliyse oyun almak daha iyi bir seçim olucaktır.
Msı r9 380 4g gpu soğutucu ya da ram alıcam ya da oyun işte.

Oyun oynuyorsunuz ve stok soğutucu kullanıyorsunuz. Oyun alabilirsiniz ancak en azından stok soğutucuyu değiştirin.
Stok soğutucunun sesi rahatsız ediyor beni.

Sisteminiz gayet iyi bir problem var sadece o da soğutucu stok soğutucular oyunlarda yeterince performans göstermiyor. İkisi birlikte olabilir bence :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı