Bilgisayar USB belleği görmüyor

Flash belleği bilgisayarına taktığın porta başka flash bellekler de tak. Onları da görmüyorsa büyük ihtimal portta bir sorun vardır veya bir virüs girmiştir ama virüs yüzünden olma ihtimali çok düşük. Eğer Flash belleğinin ucu oynuyorsa, sağlam değilse o yüzden de olabilir. Bilgisayarın çok eski bir kasa ise veya USB girişleri çok sık kullanılıyorsa portlarda bozulma rastlanılan bir olaydır. Eğer sorun portta ise bir bilgisayarcıya veya yapabilecek birine, varsa eğer bilgisayarını garanti servisine vermeni öneririm, tabi eğer port bozuksa.

3 4 tane bilgisayarda denedim fakat durum hala aynı sanırsam flaş yandı.
Takıyorum bazen görüyor fakat altındaki bar yok ve özellikler diyince toplam kapasite 0byte olarak gözükiyor. Biçimlendire basıyorum hiçbirşey gelmiyor cmd ile biçimlendirmeyi denedim hata verdi büyük ihtimal flaş yandı galiba.

3 4 tane bilgisayarda denedim fakat durum hala aynı sanırsam flaş yandı.
Takıyorum bazen görüyor fakat altındaki bar yok ve özellikler diyince toplam kapasite 0byte olarak gözükiyor. Biçimlendire basıyorum hiçbirşey gelmiyor cmd ile biçimlendirmeyi denedim hata verdi büyük ihtimal flaş yandı galiba.
Dediğim gibi flaşta sorun vardır büyük ihtimalle. Portu bozmak o kadar kolay olmaz genelde :D Flaş belleği uzun süre bilgisayarda takılı unuttuysan ya da içine su vesaire bir şey kaçtıysa da yanmış olabilir.

Dediğim gibi flaşta sorun vardır büyük ihtimalle. Portu bozmak o kadar kolay olmaz genelde :D Flaş belleği uzun süre bilgisayarda takılı unuttuysan ya da içine su vesaire bir şey kaçtıysa da yanmış olabilir.
Evet flaş bozulmuş büyük ihtimal. 9Gb lık dosya atıyordum bi anda flaşı görmemeye başladı zaten dosya atarken flaş baya ısınıyor dışı metal gibi birşeyle kaplı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı