Bilgisayar USB HDD'yi görmüyor

Ahmettaha38

Decapat
Arkadaşlar merhaba herkese, yaklaşık 2 3 saat önce bilgisayarımda USB harddiskim takılıyken PC'yi kapattım ve tekrar açmak istediğimde siyah ekranın üzerinde ( _ ) işareti duruyordu. Şunu fark ettim ki, USB harddiski çıkarttığımda hemen sisteme giriş yaptı fakat USB harddiski bir türlü okutamıyorum. Ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• dasdas.PNG
    dasdas.PNG
    5,5 KB · Görüntüleme: 26
Diski sisteme taktığınız adaptörü kontrol ediniz. Bir yanık parça filan varsa diski başka bir adaptör ile takınız ya da anakarttaki SATA portuna takmayı deneyin.
Gene olmazsa HDD Sentinel programından sağlık durumunu paylaşınız.

Diski sisteme taktığınız adaptörü kontrol ediniz. Bir yanık parça falan varsa diski başka bir adaptör ile takınız ya da anakarttaki SATA portuna takmayı deneyin.
Gene olmazsa HDD sentinel programından sağlık durumunu paylaşınız.

Hocam zaten ürün USB'li olan HDD'lerden ayrıca HDD sentinelde bilinmeyen olarak görüyor.
Galiba kabblosu sıkıntılı yine de sonucu atayım.

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    23,9 KB · Görüntüleme: 23
Anladım. Disk bozulmuş gibi gözüküyor.

Hocam tekrardan rahatsız ettim kusura bakmayın harddiski bu gün inceledim diskin USB dönüştürücü kablosunun diske bağlanan kısmı ciddi oranda ezilmiş gibi geldi fotosunu bırakıyorum sizce sorun bundan kaynaklı olabilir mi? Yeni bir kabloyla veriler kurtarılabilir mi ?

Dosya Ekleri

• 20210304_122911.jpg
    20210304_122911.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 21
  • 20210304_122932.jpg
    20210304_122932.jpg
    138,2 KB · Görüntüleme: 16
Hocam tekrardan rahatsız ettim kusura bakmayın harddiski bu gün inceledim diskin USB dönüştürücü kablosunun diske bağlanan kısmı ciddi oranda ezilmiş gibi geldi fotosunu bırakıyorum sizce sorun bundan kaynaklı olabilir mi? Yeni bir kabloyla veriler kurtarılabilir mi ?
Çok sıkıntılı durmuyor, kablo değiştirin. Belki olur.

Geri
Yukarı