Bilgisayar uyku modunda bir süre kaldıktan sonra kapanıyor

chaseleadman

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Acer Swift 3 SF315-52G modelini kullanıyorum. Bir süredir uyku moduna alınca 3-5 dk sonra kapanıyor. Önceden olmuyordu. Uyku modunda 5 saat sonra da geri gelsem aynı şekilde devam ediyordum. İşin tuhaf tarafı, güç ışığı yanmıyor. Yani kapalı olduğu belli fakat fanın dönmesi duyuluyor. Güç tuşuna basıyorum, açılmıyor. Mecburen güç tuşuna 10 sn basıp Force-stop yapıyorum (ki bilgisayar teknik olarak kapalı ama Force-stop yapınca fan da duruyor. Yani bu sefer kesin kapatmış oluyorum.). Tekrar açıyorum. Bilen var mı, nasıl hallederim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, Acer Swift 3 SF315-52G modelini kullanıyorum. Bir süredir uyku moduna alınca 3-5 dk sonra kapanıyor. Önceden olmuyordu. Uyku modunda 5 saat sonra da geri gelsem aynı şekilde devam ediyordum. İşin tuhaf tarafı, güç ışığı yanmıyor. Yani kapalı olduğu belli fakat fanın dönmesi duyuluyor. Güç tuşuna basıyorum, açılmıyor. Mecburen güç tuşuna 10 sn basıp Force-stop yapıyorum (ki bilgisayar teknik olarak kapalı ama Force-stop yapınca fan da duruyor. Yani bu sefer kesin kapatmış oluyorum.). Tekrar açıyorum. Bilen var mı, nasıl hallederim?
Pil ayarlarından bulabileceğiniz bir ayara benziyor.

Pil ayarlarından bulabileceğiniz bir ayara benziyor.

Güç seçeneklerinden pek çok kez değişik ayarları denedim yani uykuya almayla sorun yok da işte uykuda 3-5 dk kalıp da kapanması tuhaf. O süre içerisinde işlem yapsam normal şekilde açılıyor. En son uyku seçeneklerini hiçbir zaman yaptım kapanmasın diye ama hala çözüm arıyorum.
Benim sistemim masaüstü, son zamanlarda bende de oluyor. Windows'un son güncellemeleriyle alakalı olabilir belki.
Olabilir. Önceden yoktu çünkü. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı