Bilgisayar uyku modunda elektrik harcar mı?

Bilgisayar uyku moduna (hazırda beklet) moduna alındı sonra fişi söküp kesintisiz güç kaynağına bağladım ve açtım hiç bir şey olmadı.
@MF

O zaman olmaz zaten. Uyku ile hazırda beklet farklı şeyler. Biri oturum bilgilerini ram de diğeri sabit diskte tutar. Ramler de yapısı gereği elektrik kesilince bilgiler silinir.

O zaman olmaz zaten. Uyku ile hazırda beklet farklı şeyler. Biri oturum bilgilerini ram de diğeri sabit diskte tutar. Ramler de yapısı gereği elektrik kesilince bilgiler silinir.
Bilgisayarı uyku moduna aldım fişi söktüm aküye bağladım hala olmaz diyorsunuz baya baya uykuya aldım fişi çektim ve gene taktım hiç bir şey olmadı.

Bilgisayarı uyku moduna aldım fişi söktüm aküye bağladım hala olmaz diyorsunuz baya baya uykuya aldım fişi çektim ve gene taktım hiç bir şey olmadı.

Yukarıda "uyku moduna(hazırda beklet) alındı" diye belirtmişsiniz. Hazırda beklet moduna mı yoksa uyku moduna mı aldınız? Arada fark var. Diyelim ki uyku modu olsun. Sistemi diri tutacak kadar PSU da yük birikir mi bilemiyorum. Bunu hesaplamak için sistemi aktif/pasif bileşenleriyle ele almak lazım.

Ortada bir kavram karmaşası olduğunu düşünüyorum ve konuyu daha fazla uzatmıyorum. İyi günler.

Fake_Dead Dostum konuyu geç fark ettim yoksa seni bilgilendirirdim. Uykuya aldığında fişi çeksen bile tekrar taktığında kaldığın yerden devam edersin. İndirme yaparken uykuya alırsın fişi çekip tekrar takasın indirme kaldığı yerden devam eder ancak uykuda indirme yapmaz.

Fake_Dead Dostum konuyu geç fark ettim yoksa seni bilgilendirirdim. Uykuya aldığında fişi çeksen bile tekrar taktığında kaldığın yerden devam edersin. İndirme yaparken uykuya alırsın fişi çekip tekrar takasın indirme kaldığı yerden devam eder ancak uykuda indirme yapmaz.

Uyku modu değişti de bizim mi haberimiz yok? Nasıl kaldığı yerden devam edecek? Windows sürdürülüyor diyecek? Bu mudur yani devam etmesi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı