Tarayıcı cihazı çok elektrik harcar mı?

gregor cemsa

Hectopat
Soru açık. Bir tarayıcı cihazı geçti elime ve tarama yapmak istiyorum.
Mesela 50-60 sayfalık bir dergi. Çok elektrik harcar gibi geldi bi'an bana?
Fikri olan var mı bu konuda?

Son düzenleme:
Soru açık. Bir tarayıcı cihazı geçti elime ve tarama yapmak istiyorum.
Mesela 50-60 sayfalık bir dergi. Çok elektrik harcar gibi geldi bi' an bana?
Fikri olan var mı bu konuda?
Hmm, oyun laptopları bile full yükte 100-250w harcar iken bir tarama cihazı ne kadar harcıyabilir ki. En fazla 100w o da saatte yani bu saatte 6 kuruş yakmak demek o da full belge tarar ise. Biraz karmaşık anlatmış olabilirim.

Hmm, Oyun laptopları bile full yükte 100-250w harcar iken bir tarama cihazı ne kadar harcıyabilir ki. En fazla 100w o da saatte yani bu saatte 6 kuruş yakmak demek o da full belge tarar ise. Biraz karmaşık anlatmış olabilirim.
İçinde tarayıcı lazer ışığı olduğundan biraz şüphelenmiştim. Hiç detaylarını bilmiyorum. Yani bir dergiyi taramak için epey bi uğraşıyor insan. 60- 80 belki de 100 sayfalık dergiler. Sayfaları ikili olarak taradığımı düşünürsek 40-50 defa lazer gidip gelecek belge üzerinde. O yüzden biraz şüpheye düştüm.

İçinde tarayıcı lazer ışığı olduğundan biraz şüphelenmiştim. Hiç detaylarını bilmiyorum. Yani bir dergiyi taramak için epey bi uğraşıyor insan. 60- 80 belki de 100 sayfalık dergiler. Sayfaları ikili olarak taradığımı düşünürsek 40-50 defa lazer gidip gelecek belge üzerinde. O yüzden biraz şüpheye düştüm.
Sanmam dostum evindeki fırın 3000-4000w çekiyor bide bunu düşün. :D

Bu bahsettiğim projeksiyon epey eski bi modeldi. Led değildi yani.
Bana sanki bir film izledikten sonra 10 TL fatura artıyormuş gibi geldi.
Belki de zamdan olmuştur. Zırt pırt zam yaptıkları için. :)
Onu bilemiyorum, ama zam konusunda haklısınız şu an evde annem, abim ve ben yaşıyoruz annem ve abim dükkan işletiyor ben de evde pek değilim ama 100 lira elektrik geliyor nasıl oluyor bu şaşırıyorum cidden.

Onu bilemiyorum, ama zam konusunda haklısınız şu an evde annem, abim ve ben yaşıyoruz annem ve abim dükkan işletiyor ben de evde pek değilim ama 100 lira elektrik geliyor nasıl oluyor bu şaşırıyorum cidden.
Evet o yüzden zaten ben de biraz çekindim bu cihazı kullanırken. Ben tek yaşıyorum. 80 TL geliyor en az artık. Geçen yıl 40-50 gelirdi, son 6 aydır 70'in altına düşmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı