Bilgisayar Valorant oynarken çöktü

lusie

Hectopat
Daha fazla  
Hocam kardesim Valorant oynarken bir anda bilgisayar coktu hiçbir hata falan vermemis direk gitmis olay goruntuleyicisine baktim Hyper v ile alakali seyler vardi.

OCCT testi yapın eğer ki teste kapanırsa PSU kaynaklı bir sorun olabilir. Zaten genelde böyle sorunlar PSU kaynaklı olur veya çok yüksek ısınmalar sonucu oluşur. Kardeşinize iyice bir sorun eğer kapanmayıp kendine reset attıysa bilgisayar, ekran kartı kaynaklı bir sorun olabilir. Hatta işlemci kaynaklı bile olabilir. Saydığım 3 parçayı teste tabi tutmakta fayda var. PC'nizde herhangi bir OC işlemi yaptınız mı?

OCCT testi yapın eğer ki teste kapanırsa PSU kaynaklı bir sorun olabilir. Zaten genelde böyle sorunlar PSU kaynaklı olur veya çok yüksek ısınmalar sonucu oluşur. Kardeşinize iyice bir sorun eğer kapanmayıp kendine reset attıysa bilgisayar, ekran kartı kaynaklı bir sorun olabilir. Hatta işlemci kaynaklı bile olabilir. Saydığım 3 parçayı teste tabi tutmakta fayda var. PC'nizde herhangi bir OC işlemi yaptınız mı?
Oc yapmadim ama ekran karti isiniyor zaten amd oldugu icin psu dan olcagini sanmiyorum sistem 400w felan cekiyor maksimum 650w psu takili olan

Olay görüntüleyicisinden tam bilgisayarın kapanmasından önce ve sonra çıkan hataların ekran görüntüsünü atar mısın?
Hyper v var hocam sanallastirma felan yaziyordu oyunda kardesim suan alinca atarim

Oc yapmadim ama ekran karti isiniyor zaten amd oldugu icin psu dan olcagini sanmiyorum sistem 400w felan cekiyor maksimum 650w psu takili olan

Hyper v var hocam sanallastirma felan yaziyordu oyunda kardesim suan alinca atarim
Hocam dediğim gibi ekran kartı ısınıyor da ne kadar bir ısınma bu? Yük altında test edip değerlerine bakmakta fayda var. PSU eğer çok toz kaplamışsa veya kasanızın hava sirkülasyonu iyi değilse PSU içindeki devre kartını soğutamaz ve bu da böyle sorunlara yol açabilir. Bahsettiğim diğer parçalar içinde aynısı geçerli. O yüzden dediğim gibi bahsettiğim parçaları teste tabi tutmakta fayda var.

Hocam dediğim gibi ekran kartı ısınıyor da ne kadar bir ısınma bu? Yük altında test edip değerlerine bakmakta fayda var. PSU eğer çok toz kaplamışsa veya kasanızın hava sirkülasyonu iyi değilse PSU içindeki devre kartını soğutamaz ve bu da böyle sorunlara yol açabilir. Bahsettiğim diğer parçalar içinde aynısı geçerli. O yüzden dediğim gibi bahsettiğim parçaları teste tabii tutmakta fayda var.

Kasam Corsair Spec Delta RGB CV650 de PSU ekran karti da Valorant da 55 derece falan ama bazi oyunlarda 68i gorebiliyor VRAM zaten 105 dereceye bile cikmisti hava sirkülasyonu cok iyi degil zaten yeri de iyi degil sanirim isindigi icin kapatmis kendini.

Hocam dediğim gibi ekran kartı ısınıyor da ne kadar bir ısınma bu? Yük altında test edip değerlerine bakmakta fayda var. PSU eğer çok toz kaplamışsa veya kasanızın hava sirkülasyonu iyi değilse PSU içindeki devre kartını soğutamaz ve bu da böyle sorunlara yol açabilir. Bahsettiğim diğer parçalar içinde aynısı geçerli. O yüzden dediğim gibi bahsettiğim parçaları teste tabi tutmakta fayda var.
1694441734850.png
Olay görüntüleyicisi böyle hocam

Son düzenleme:

Geri
Yukarı