Rehber Bilgisayar ve laptoplar için oyunlarda performans arttırma ayarları (AMD ekran kartı ayarları)

Arkadaşlar okuyun lütfen. Adam klasörleri temizlemenin depolamayı boşalttığını belirtmiş.
Güzel rehber olmuş hocam. Siz AMD ekran kartından çok çekmiştiniz :D
Ah be abi ne güzel de anladın beni ya hu :D Evet bu ayarlar konusunda gerçekten çektim baya :D
Arkadaşlar okuyun lütfen. Adam klasörleri temizlemenin depolamayı boşalttığını belirtmiş.
Güzel rehber olmuş hocam. Siz AMD ekran kartından çok çekmiştiniz :D
Hocam siz de Acer Nitro5 kullanıyorsunuz benim fanlarda bir sorun var da size bu videoyu atsam sorun olur mu? Konu açarak pek bilgi öğrenemedim.

Teşekkürler.

Windows oyun modu bende bir işe yaramıyor doğrusu.

Bu arada tavsiye; Afterburner indirip oynadığınız oyunları izleyin. GPU kullanımı düşük olan oyunlarda çözünürlük ve grafik kalitesi gibi ayarları yükseltip ekran kartına yük bindirmeye çalışın. Tam tersi durumda %99 gibi bir kullanımda istediğiniz fps değerini alamıyorsanız çözünürlük ve grafik kalitesi gibi ayarları düşürün. Bu ayarları CPU/GPU kullanım değerlerini dolayısıyla fps değerlerinizi yükseltecek şekilde ayarlayın. Ayrıca emülatör üzerinden oynadığınız oyunlar varsa sanallaştırmanım etkin olup olmadığını görev yöneticisi üzerinden kontrol edin, etkin değilse BIOS üzerinden bunu etkinleştirin.

Ek olarak bazı oyunlarda görüntü kalitesi bazı oyunlarda da fps artışı sağlayan Nvidia DSR/AMD VSR özelliklerini deneyebilir, aldığınız fps değerlerine göre açıp kapatabilirsiniz.

Teşekkürler.

Windows oyun modu bende bir işe yaramıyor doğrusu.

Bu arada tavsiye; Afterburner indirip oynadığınız oyunları izleyin. GPU kullanımı düşük olan oyunlarda çözünürlük ve grafik kalitesi gibi ayarları yükseltip ekran kartına yük bindirmeye çalışın. Tam tersi durumda %99 gibi bir kullanımda istediğiniz fps değerini alamıyorsanız çözünürlük ve grafik kalitesi gibi ayarları düşürün. Bu ayarları CPU/GPU kullanım değerlerini dolayısıyla fps değerlerinizi yükseltecek şekilde ayarlayın. Ayrıca emülatör üzerinden oynadığınız oyunlar varsa sanallaştırmanım etkin olup olmadığını görev yöneticisi üzerinden kontrol edin, etkin değilse BIOS üzerinden bunu etkinleştirin.

Ek olarak bazı oyunlarda görüntü kalitesi bazı oyunlarda da fps artışı sağlayan Nvidia DSR/AMD VSR özelliklerini deneyebilir, aldığınız fps değerlerine göre açıp kapatabilirsiniz.
Elinize sağlık.

Hocam bende de nedense 1.68'in üstüne çıkmıyor 99'a alınca :D

Aga internette gezerken Turbo Boost'u kapattım Max 2.40 GHz'ye çıkıyor işlemci. O kadar sekme açık şu an, normalde 50 derece olan işlemci şu anda bakıyorum 39-43 derece arası değişiyor.

Oturduğum yerde sıcaktan erirken laptopum buz gibi :D

Aga internette gezerken Turbo Boost'u kapattım Max 2.40 GHz'ye çıkıyor işlemci. O kadar sekme açık şu an, normalde 50 derece olan işlemci şu anda bakıyorum 39-43 derece arası değişiyor.

Oturduğum yerde sıcaktan erirken laptopum buz gibi :D
Turbo boost u nasıl kapattınız ?

Geçen gün bi yerde görmüştüm kayıt defterinden bir şeyler yaparak açmıştım aradım bulamadım nasıl yaptığımı :/

Araştırman için ekran alıntısını atıyorum sana.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-25 184241.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-25 184241.png
    29,8 KB · Görüntüleme: 89

Yeni konular

Geri
Yukarı