Bilgisayar vs PlayStation

BekoGr

Decapat
Daha fazla  
RTX 4060 Ti olan bir bilgisayar mı yoska PlayStation 5 mi almalıyım?
Gözden geçirdiğimde Steam hesabımda birkaç ünlü oyun var RDR2 GTA 5 Witcher 3 gibi ama PS Plus'ta cok daha geniş oyunlar var ve daha ucuz sizce hangisini alayım?

5 ay önce bilgisayardan Playstation'a geçmiştim ancak alışamadığım için geçen hafta tekrar bilgisayar topladım. Eğer uzun süreli olarak bilgisayar üzerinden oyun oynadıysan konsola alışabileceğini sanmıyorum.

Gözden geçirdiğimde Steam hesabımda birkaç ünlü oyun var RDR2 GTA 5 Witcher 3 gibi ama PS Plus'ta cok daha geniş oyunlar var ve daha ucuz sizce hangisini alayım?

Ben bilgisayar diyorum. PS'de her oyunu oynayamazsın ama PC'ye PS oyunları da gelmekte. PS Plus ülkede hâla kullanılabiliyor muydu?

Steam oyunlarına da zam gelecek. Eskiden bilgisayar çok daha ucuz diye konuşulurdu o iş bitti artık. Düzgün kullanırsan Playstation 5 10 yıl götürür. 6-7 yıldır ps4 kullanıyorum sağlam daha. Ben senin yerinde olsam Playstation 5 alırdım.

Ben bilgisayar diyorum. PS'de her oyunu oynayamazsın ama PC'ye PS oyunları da gelmekte. PS Plus ülkede hâla kullanılabiliyor muydu?
Evet, çok geniş bir kütüphanesi var hatta.

İkisini de aynı anda kullanıyorum ama zamanımı genelde hep pcde geçiriyorum ben olsam pc tercih ederdim

Şöyle düşün, bilgisayarla tonlarca iş yapabilirsin sadece oyun oynamak değil. Fotoğraf video düzenlemek, bir sürü sosyal medyaya erişim sağlamak ve sadece konsol değil bir sürü farklı platform oyununu tek bir platformda oynayabilmek gibi ayrıcalıklar... Konsolda o konsola sınırlı oyunlarla kalırsın öyle.

PC ömrü daha uzundur. Konsolu alırsın her sene yenisi çıkar elinde olanıda eskitirler. Yenisini almak zorunda kalırsın ama bu PC de böyle değildir. PC her zaman güncel kalabilir.

Bakımı ve masraf açısından PC konsoldan çok ama çok öndedir. PC bakımı çok kolaydır kasayı açar tozunu alır geçersin. Ancak konsollar sanki bir cep telefonu gibi türlü türlü vida türlü türlü parça derken temizliyeceğim diye bozarsın sonra yetkili serviste tonlarca para verip uğraşıp durursun.
Halbuki PC də bir parçan mı bozuldu. Ne mühim bir olay yeni parçayı alır takarsın olur biter.

Konsola vereceğim para ile konsoldan daha performanslı bir kasa dizmen de mümkün

Ben joystick seviyorum o yüzden konsol diyorsanda onda da PC öneririm çünkü joysticki PC'ye bağlayıp joysticklede oynayabilirsin.

Kısacası konsol çok basit, sadece oyun oynamak için, ve PC kadar fazla bir yer kaplamayan ve PC kadar kullanması karmaşık olmayan bir cihazdır.

Her daim PC öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı