Bilgisayar Windows 11'e yükseltilmeli mi?

sarah

Hectopat
Şu an Windows 10'dan memnunum. Fakat 2025 de biteceği söyleniyor. O zaman W11'e geçmek zorunda mıyım?
W11'e geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Windows 10'dan memnunum. Fakat 2025 de biteceği söyleniyor. O zaman W11'e geçmek zorunda mıyım?
W11'e geçmeli miyim?
Desteği kesilecek yani güncelleme almayacak yine kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu arada sisteminiz nedir? Eğer orta segment bir bilgisayarınız varsa rahatlıkla Windows 11'e geçebilirsiniz.

Stabil değil driverlar geç senkron oluyor 10'da çalışan aletler bu yüzden çalışmaz oluyor, önermem aralarında görsellik dışında fark yok zaten.
Windows 7 nasıl desteği kesilmiş olsa bile kullanılıyorsa (şimdi kullandığım PC gibi) oda kullanılacak 2025'e kadar Windows 11 stabil olur.

Stabil değil driverlar geç senkron oluyor 10'da çalışan aletler bu yüzden çalışmaz oluyor, önermem aralarında görsellik dışında fark yok zaten.

Bu sorunu yaşayanda var, yaşamayanda. Ben şu anda güncel W11 kullanmaktayım ve direksiyon seti driverim W11 desteklememesi ile uğraşmak dışında bir sorun yaşamadım, gerek stabilite, gerek driver sorunları vs ancak dediğiniz gibi W 10'dan memnun ise orada kalması daha iyi olur.

W11'e geçmeli miyim?
Windows 11'i pek önermem, özellikle Amd ekran kartınız var ise Windows 11 kendince en iyi driveri kuruyor ve kartta yazılımsal sıkıntılar oluşturabiliyor. Bunun haricinde Windows 11 hala bazı güncellemeler sonrası sıkıntı yaratabiliyor. Bu durumdayken ben pek tavsiye etmem geçmenizi ki tahminimce birkaç aya artık tamamen oturtmuş olurlar bu Windows 11 işini. Eğer geçmeyi istiyorsanız sistem tam oturduğunda geçin derim ben.

Bu sorunu yaşayanda var, yaşamayanda. Ben şu anda güncel W11 kullanmaktayım ve direksiyon seti driverim W11 desteklememesi ile uğraşmak dışında bir sorun yaşamadım, gerek stabilite, gerek driver sorunları vs ancak dediğiniz gibi W 10'dan memnun ise orada kalması daha iyi olur.

Haklısınız yaşayanda var yaşamayanda ama hiçbir farkı olmayan bir sistem için bu riski almaya değer mi? ☺️

Şu an Windows 10'dan memnunum. Fakat 2025'te biteceği söyleniyor. O zaman W11'e geçmek zorunda mıyım?
W11'e geçmeli miyim?

Windows 10'dan memnunsanız bence geçmenize gerek yok. Sisteminiz Windows 11'i destekliyorsa geçip bakabilirsiniz. Windows 10'un desteği bitince Windows 11'e geçme zorunluluğunuz yok ama belki o zamana kadar Windows 12 çıkabilir.

Geri
Yukarı