Bilgisayar Windows yükleniyor ekranından sonra siyah ekranda kalıyor

Fatih Mankan

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050
İ3 12100F
16 GB 3200MHZ RAM
500 GB SSD
Bilgisayarda GTA SA oynarken bir anda ekran ve ses gitti.
Sonra güç tuşuna basıp kapadım. Açılırken Windows yükleme ektsnından sonra siyah ekran var ama fareyi hareket ettirebiliyorum. Ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim olmadı.

Yani biraz derken 15 saniye filan bekledim kaç saniye beklemem lazım.

Benim kuzenimde bir kere yaşamiştı onun bilgisayarı fazla iyi değil senin bilgisayarın nasıl bilmiyorum ama eğer kötü veya orta bir bilgisayar ise normal kuzenimde bilgisayarı zorlacak oyunlar oynadiktan sonra PC'yi kapatıp açınca yaklaşik 30 dk siyah ekranda bekliyor sonra kendi kendine düzeliyor eğer acelen yoksa bilgisayarı kendi başina biraz bırak düzelir.

Benim kuzenimde bir kere yaşamiştı onun bilgisayarı fazla iyi değil senin bilgisayarın nasıl bilmiyorum ama eğer kötü veya orta bir bilgisayar ise normal kuzenimde bilgisayarı zorlacak oyunlar oynadiktan sonra PC'yi kapatıp açınca yaklaşik 30 dk siyah ekranda bekliyor sonra kendi kendine düzeliyor eğer acelen yoksa bilgisayarı kendi başina biraz bırak düzelir.
Yani kötü pc ama yani GTA sa yı 60 fps açıyordum (frame limiter modu var yoksa daha fazla alır)

Yap ekran siyah olacak geri gelecek 5 sn de falan.

Hocam bazen 5 saniye ile 1 saat arasında değişebiliyor bilgisayar eski ve güçsüz ise 5 saniyede gelmez benim kuzenimin PC de gücsüz onda 30 dk ya kadar beklemesi gerekeniliyor.

Yani kötü PC ama yani GTA SA'yı 60 FPS açıyordum (frame limiter modu var yoksa daha fazla alır)

Control-alt-delete tuşlarına basmayida dene olmazsa beklemekten başka çare yok.

Hocam bazen 5 saniye ile 1 saat arasında değişebiliyor bilgisayar eski ve güçsüz ise 5 saniyede gelmez benim kuzenimin PC de gücsüz onda 30 dk ya kadar beklemesi gerekeniliyor.

Control-alt-delete tuşlarına basmayida dene olmazsa beklemekten başka çare yok.

Win+Control+Shift+b ekran kartını resetler yanlış bilmiyorsam. Siyah ekran, donma durumlarında ekranı uyandırır. Max 10 sn falan sürer yani 30 dk sürmez.

Win+Control+Shift+b ekran kartını resetler yanlış bilmiyorsam. Siyah ekran, donma durumlarında ekranı uyandırır. Max 10 sn falan sürer yani 30 dk sürmez.

Evet ama siyah ekranin tek sebebi ekran kartı değildir. Bazen başka sebeplerden dolayı siyah ekran verebilir bununda çözümü genellikle beklemek ile geçer.

Yeni konular

Geri
Yukarı