Bilgisayar yandı ve ekran gelmiyor

KAYA9063

Centipat
Daha fazla  
Bugün aniden bilgisayarım bir yerinden duman çıktı ve PC kapandı. Açtım, çalışıyor ama ekran gelmiyor. İlginç yanı bende eski, fazla parça var, farklı anakart denedim, aynı. Farklı işlemci, aynı. Farklı RAM, aynı sonuç. Bir de işlemci fanını çıkardım, işlemci ısınmıyor, sadece azıcık sıcaklık hissediyorum.

Bugün aniden bilgisayarım bir yerinden duman çıktı ve PC kapandı. Açtım, çalışıyor ama ekran gelmiyor. İlginç yanı bende eski, fazla parça var, farklı anakart denedim, aynı. Farklı işlemci, aynı. Farklı RAM, aynı sonuç. Bir de işlemci fanını çıkardım, işlemci ısınmıyor, sadece azıcık sıcaklık hissediyorum.

Ekran kartını yakmışsınız sanırım.

Bunun işe yarayacağını sanmıyorum. Windows ilk kurulurken diskde o bilgisayarın özelliklerine göre uyumluluk ve optimizasyon yapılır. Başka PC'de başka donanımlar olacağı için Windows'un düzgün çalışmayacağını düşünüyorum. Ayrıca BIOS ekranı bile gelmiyorsa diski boş verin BIOS diskde değil anakarttadır. Büyük ihtimalle arkadaşın PSU ya da ekran kartı ile bir sorunu var. Eğer ekran kartı değil de işlemcinin onboard ekran kartıyla açmayı denerse olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı