Bilgisayar yavaşlama sorunu

grafikibrahim24

Decapat
Bilgisayarım gerçekten çok güzel ve hızlı bir bilgisayar. Fakat son 1-2 gündür sanki 300-400 TL'lik bilgisayar gibi saçma sapan donmalar yaşıyorum sürekli olarak. Çok ağır ve donuyor.

Başlat'tan güncelleştirmeleri denetledim ve yükledim.
Windows Güvenliği ile "Tam Virüs Taraması" yaptım. (hiç bir virüs çıkmadı)

Öyleyse sorun ne olabilir?
Bilgisayarımda tekrar yüklemesi aşırı vakit alacak şeyler var. O yüzden lütfen
FORMAT ATMAK DIŞINDA bir çözüm önerisi sunun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmak, diğer tüm muhtemel çözümlerden daha az vakit alan bir şeydir. Yedeklerini alıp 30 dakikada tertemiz sistemine kavuşursun. Fakat madem istemiyorsun, o zaman Malwarebytes Anti-Malware yazılımı ve yanında etkili bir antivirüs yükle. Bu Kaspersky, AVG, Avira olabilir. Önce Malwarebytes ile tarat, daha sonra antivirüs ile tüm sistemi tarat.

Arkadaşlar hepinize tek seferde cevap veriyorum.

Öncelikle Sistem parçalarının resmini atayım...
Onun dışında format atmak daha kolaydır, yedeklerini alın vb. demişsiniz.
Yedek alma imkanım olsa yapardım fakat çok ağır grafik programları kullanıyorum.
Malesef bu programların hem yüklenmesi hem cracklemesi çok zor ve zaman alıyor yani format en son çözüm olsun. Dediğim gibi sistem parçalarını resimde gösteriyorum...

Kingston 16gb 2400Mhz RAM
250 GB SSD
1TB HDD
Gtx 1050 Ti
AMD Ryzen 3 2200G
402908

402909

402910

Arkadaşlar hepinize tek seferde cevap veriyorum.

Öncelikle Sistem parçalarının resmini atayım...
Onun dışında format atmak daha kolaydır, yedeklerini alın vb. demişsiniz.
Yedek alma imkanım olsa yapardım fakat çok ağır grafik programları kullanıyorum.
Malesef bu programların hem yüklenmesi hem cracklemesi çok zor ve zaman alıyor yani format en son çözüm olsun. Dediğim gibi sistem parçalarını resimde gösteriyorum...

Kingston 16gb 2400Mhz RAM
250 GB SSD
1TB HDD
Gtx 1050 Ti
AMD Ryzen 3 2200G
Eki Görüntüle 402908
Eki Görüntüle 402909
Eki Görüntüle 402910
Format dışı tavsiyede de bulundum. Uygulayın sonucu buraya yazın.

Son düzenleme:
Crackli program kullanıyorsanız düzgün bir antivirüs ile tarama yapmanız gerek, windows defender yetersiz kalır.
Boşta ve tam yükte GPU ve CPU kullanımı grafiği fotoğrafı yollayın, antivirüs ile tarayın.

Crackli program kullanıyorsanız düzgün bir antivirüs ile tarama yapmanız gerek, windows defender yetersiz kalır.
Boşta ve tam yükte GPU ve CPU kullanımı grafiği fotoğrafı yollayın, antivirüs ile tarayın.
Usta bana önerebilceğin güzel tarama yapan ÜCRETSİZ bir virüs programı varmı?
Linkini de atarsan çok makbule geçer. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı