Bilgisayar yavaşlıyor ve HDD %100'de kullanılıyor

• Konuyu başlatan mree
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 419

mree

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 5700G - RX 6500 XT
Son 1 haftadır hiçbir işimi düzgün bir şekilde halledemiyorum eskiden bir dosyayı açmam 3 saniye sürüyor ise şu an 1 dakika bekliyorum o sırada bilgisayar donuyor hiçbir şey yapamıyorum geçen emülatör indirmiştim CPU sanallaştırma açtım BIOS'tan ama işimi hallettikten sonra hem emülatörü sildim hem CPU sanallaştırmayı kapattım ve şu an HDD çok yavaş ve %100 kullanılıyor sürekli.

1697541929143.png

1697541958630.png

1697541958630.png

Sistemde SSD yok mu? Ayrıca bir şey RAM'i yutuyor.

Son 1 haftadır hiçbir işimi düzgün bir şekilde halledemiyorum eskiden bir dosyayı açmam 3 saniye sürüyor ise şu an 1 dakika bekliyorum o sırada bilgisayar donuyor hiçbir şey yapamıyorum geçen emülatör indirmiştim CPU sanallaştırma açtım BIOS'tan ama işimi hallettikten sonra hem emülatörü sildim hem CPU sanallaştırmayı kapattım ve şu an HDD çok yavaş ve %100 kullanılıyor sürekli.

Eki Görüntüle 1980562

Eki Görüntüle 1980563

Eki Görüntüle 1980563

HDD artık yavaş kalıyor. SSD'ye geçmeni öneririm. HDD'de sorun var mı yok mu HD Tune ile tarama yaptırın.

Geçmiş olsun bir adet format tavsiye ediyorum.

Ayrıca Windows 10 ve üstü için HDD illa sorun çıkarır. En başta her şey normal gözükse bile.

RAM kullanımı da çok yüksek. 8GB RAM'in var sanırsam. Bellek ve RAM'e tıkla en çok kullanan programlar neymiş en üste al. Ayrıca SSD alman şart çünkü HDD gerçekten çok yavaş.

RAM kullanımı da çok yüksek. 8 GB RAM'in var sanırsam. Bellek ve RAM'e tıkla en çok kullanan programlar neymiş en üste al. Ayrıca SSD alman şart çünkü HDD gerçekten çok yavaş.

16 var tek slot 3200MHz.

HDD'ler sapıtıyor bir adet 120 GB HDD vardı bende sistem diski olarak kullanıyordum sürekli 100 kullanım oranı veriyordu sağlığı 100 olmasına rağmen bende daha sonra SSD'ye geçtim.

Geri
Yukarı