Bilgisayar yere düştükten sonra kasıyor

FurMark ile yaptım direk fanlar çalıştı ancak hala kasıyor ama çok az.

Sıcaklıklar ne durumda? Önceden oynadığınız bir oyuna girip test ettiniz mi? Kasmanın sebebi düşme ile olmayabilir daha önce var mıydı kasma? Termal macun kurumuş olabilir bu da sıcaklıkların yükselmesine ve kasmasına neden olabilir ve temizlenip yeni termal macun sürülmesi gerekebilir tabi bilginiz yoksa bulaşmayın servisten yardım alın olmazsa yakınınızda bulunan bilgisayarcılardan yardım alabilirsiniz. Bir diğer sorun yazılımsal da olabilir ekran kartı sürücüsünü ddu ile kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin, anakart ve wifi driverları da dahil. Yakın zamanda yüklediğiniz program/oyundan da olma ihtimali var.

Sıcaklıklar ne durumda? Önceden oynadığınız bir oyuna girip test ettiniz mi? Kasmanın sebebi düşme ile olmayabilir daha önce var mıydı kasma? Termal macun kurumuş olabilir bu da sıcaklıkların yükselmesine ve kasmasına neden olabilir ve temizlenip yeni termal macun sürülmesi gerekebilir tabii bilginiz yoksa bulaşmayın servisten yardım alın olmazsa yakınınızda bulunan bilgisayarcılardan yardım alabilirsiniz. Bir diğer sorun yazılımsal da olabilir ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin, anakart ve Wi-Fi driverları da dahil. Yakın zamanda yüklediğiniz program/oyundan da olma ihtimali var.

Dün Windows XP zamanlarında çıkan bir oyun indirdim ekranda yırtılmalar oldu.

Bir servis ya da bilgisayarcı yüzü görecek sanırım.

Öyle gözüküyor.
Eğer yazılımsalsa illa format mı atmam gerekiyor yoksa bir çözümü var mı şu an da Windows 8 Pro with Media Center var Windows 7 Home Premium kurmayı düşünüyorum not: Sistem 10 yıllık.

Son düzenleme:
Öyle gözüküyor.
Eğer yazılımsalsa illa format mı atmam gerekiyor yoksa bir çözümü var mı şu an da Windows 8 Pro with Media Center var Windows 7 Home Premium kurmayı düşünüyorum not: Sistem 10 yıllık.
Yazılımsal olduğunu sanmıyorum. Düştüğü için donanımsal sorun olmuştur.

2016 LTSB kurabilirsin bu arada.

i5 2. nesilde LTSB kullanıyorum. Benim sisteme en iyi o geldi.

Windows 10 gibi değil zaten. Gereksiz hiçbir uygulama olmayan Windows 10 gibi.

Kullanımı süresi kısıtlı olarak biliyorum ben kararımı aldım Windows 7 Home preimum kuracağım yalnız SSD kullanıyorum Windows 7 sorun çıkartır mı?

Kullanımı süresi kısıtlı olarak biliyorum ben kararımı aldım Windows 7 Home preimum kuracağım yalnız SSD kullanıyorum Windows 7 sorun çıkartır mı?
Windows 7'ye dönmek faydasız. Key bulacaksın da sürücüleri elle kuracaksın da... Uygulama destekleri de kesilince çok can sıkıyor. 2016 LTSB'nin kullanım süresi sorun değil. Kurdum, etkinleştirmeden yıllarca kullanacağım.

Windows 7'ye dönmek faydasız. Key bulacaksın da sürücüleri elle kuracaksın da... Uygulama destekleri de kesilince çok can sıkıyor. 2016 LTSB'nin kullanım süresi sorun değil. Kurdum, etkinleştirmeden yıllarca kullanacağım.

Vallahi artık geçti laptopun altında ürün anahtarı var ondan sonra driverları yedekleyip bugün birazdan Windows 7 kuracağım 2022 güncel sürüm Windows 7 Chrome desteği sona erecek sorun çıkartır mı?

Geri
Yukarı