Bilgisayar yerine dershane

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
23 yaşındayım. Sana 17 yaşımdaymışım gibi cevap verecek olsam "Bunu yapmalarına hakları yok. Çok meraklılarsa kendileri ödeyip göndersin." derdim. Ancak şu anki yaşımla söylersem, yaptıkları daha iyi olmuş. Tamam, bunu seneler önce söyleyip biriktirdiğin veya biriktireceğin paranın nereye gideceğini & gitmesi gerektiğini, parayı biriktirmeye başladığın ilk an söylemeleri gerekti. Ama o yaştaki birinin hevesini kırarsan para biriktirmeyi bırakacağını her ebeveyn bilir. Yani iyi niyetini, iyi bir şey için suistimal etmişler. Senin ödeyeceğin parayla dershaneye gitmen senin için daha iyi olmuş olur. Olası bir tartışmada seni dershaneye gönderdik diyemezler, senin parandı sonuç olarak. Ayrıca üniversiteyi kazandığın yaz ayında üç ay çalışınca en azından 6000 liran olur. Ülkenin durumu kötüye gitmezse rahatça toplarsın. Gelecek kaygısı, bilgisayar sahibi olamamandan daha kötü bir şeydir; tecrübeyle sabit.
Dediğine ailenin maddi durumu kötü olsa katılırdım. Ama şu tabloda asla kabul edilecek bişey değil.

Annemle 10 konudan 7 sinde fikrimiz uyuşamz ama anlaşırım yinede annemle.
Sağol be çok yardımcı oldun konu kapanmıştır.
Ne dememizi beklediğini anlamadım. Git anne babanı öldür paranı almı diyelim? Biraz kavga et ve vazgeçir yazıyoruz ne yapalı yani?

Dediğine ailenin maddi durumu kötü olsa katılırdım. Ama şu tabloda asla kabul edilecek bişey değil.
Arkadaş, genç yetişkin. Ailesi her konuda destek olmak zorunda değil. Bir yaştan sonra manevi destek daha önemli hale gelir. Bu senaryo arkadaşı biraz daha olgunlaştıracaktır.

23 yaşındayım. Sana 17 yaşımdaymışım gibi cevap verecek olsam "Bunu yapmalarına hakları yok. Çok meraklılarsa kendileri ödeyip göndersin." derdim. Ancak şu anki yaşımla söylersem, yaptıkları daha iyi olmuş. Tamam, bunu seneler önce söyleyip biriktirdiğin veya biriktireceğin paranın nereye gideceğini & gitmesi gerektiğini, parayı biriktirmeye başladığın ilk an söylemeleri gerekti. Ama o yaştaki birinin hevesini kırarsan para biriktirmeyi bırakacağını her ebeveyn bilir. Yani iyi niyetini, iyi bir şey için suistimal etmişler. Senin ödeyeceğin parayla dershaneye gitmen senin için daha iyi olmuş olur. Olası bir tartışmada seni dershaneye gönderdik diyemezler, senin parandı sonuç olarak. Ayrıca üniversiteyi kazandığın yaz ayında üç ay çalışınca en azından 6000 liran olur. Ülkenin durumu kötüye gitmezse rahatça toplarsın. Gelecek kaygısı, bilgisayar sahibi olamamandan daha kötü bir şeydir; tecrübeyle sabit.

25 yaşındayım. Çocuk yapmayı biliyorsan eşek gibi onu dershaneye yazdıracaksın. Bu zihniyet 1980'de kaldı. Her masrafını karşılayacaksın. Ha karsılayamıyor musun? O zaman kafana sıkacaksın. Görüşüm budur.

Acaba nasil bir eziklikle yasadiniz da bunu kabullendiniz anlamiyorum. Kimse kimsenin ozgurlugunu kisitlayamaz oyle bir hakka sahip degil. Ev icerisinde kurallar olabilir fakat bu kurallar asiri sert oldugu surece ve ailede birini rahatsiz ettigi muddetce bu kurallara uyulmasi zorunlu degildir. Guclu zayifi ezer mantigi ile yola cikarak dusunuyorsunuz bunu. Yazdiklarinizin hic bir mantigi yok. Ailenin maddi durumu iyi de olsa kotu de olsa bir insanin parasina el koymak hirsizliktir. Paranin sahibi belli ki bu durumdan rahatsiz ve ebeveynleri bu durumu diretiyor. Hayatta herkes imkan oldukca istedigi seyi yapabilir. Imkanlari siz yaratirsiniz belki kendi kendine var olur. Fakat bu imkani kullanip kullanmamak sizin kendi seciminize baglidir.
23 yaşındayım daha ailem bana bir kez olsun eziklik duygusu hissettirmedi sağolsunlar. Aile iyi yapmış demiyorum, alıntıladığın yazıyı bir daha oku bence.

Dershaneye gitmen ve bilgisayar almaman konusunda haklılar. Parana el koyma konusunda haksızlar. Bankaya koy 1 sene faiz yesin. Sınavdan sonra güzel bir bilgisayar al.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı