Bilgisayar Yük Altındayken Cızırtı Sesi Geliyor

yh57

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarda GTA 5 oynarken fark ettiğim ve kasanın içinden gelen hafif bir cızırtı sesi var. Bu daha önce yoktu ve sistemimde 8 GB RAM takılıydı, bugün diğer çift olan RAM'ı taktım ve GTA 5 oynayayım dedim ve bu cızırtı sesini duydum. Acaba sesin kaynağı ne olabilir ve RAM'le alakalı mıdır? CW olabilir mi?

• RAM: G.Skill 16 GB 3000 MHz
  • Ekran kartı: Sapphire RX 590 Nitro

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU Xıgmatek ve ses PSU dan gelmiyordu. Şuan baktım sanki işlemciden veya fanından geliyor gibi. Anakarttan da geliyor olabilir emin değilim.

Coil Whine olabilir. Ekran kartını dinleyin ses yankı yaparsa farklı yerden geliyor gibi görünebilir. Ekran kartına yaklaştırıp ses kaydı yapın.

Coil Whine olabilir. Ekran kartını dinleyin ses yankı yaparsa farklı yerden geliyor gibi görünebilir. Ekran kartına yaklaştırıp ses kaydı yapın.
Ekran kartını dinlemedim fakat ekran kartı boşta fanları çalışırken ses yapmıyor. Ses sadece oyunlara girince oluşuyor ve RAM in diğer çiftini takmadan önce böyle bir ses yoktu. Sorun RAM de mi diye düşünmüyor değilim.
Ekran kartını dinlemedim fakat ekran kartı boşta fanları çalışırken ses yapmıyor. Ses sadece oyunlara girince oluşuyor ve RAM in diğer çiftini takmadan önce böyle bir ses yoktu. Sorun RAM de mi diye düşünmüyor değilim.
Ben CW nin fanla alakalı olduğunu sanıyordum fakat alakası yokmuş.

Son düzenleme:

Ben CW nin fanla alakalı olduğunu sanıyordum fakat alakası yokmuş.
Zaten kart genelde boşta ses yapmaz. Yüksek FPS verdiği alanlarda ses yapar. Örneğin ETS 2'de garaja girdiğinizde FPS 300-400 civarına yükselebiliyor ve burada standart bir kart bile CW yapabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı