Bilgisayara 2 ekran kartı takma

ayaz007

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim elimde Nvidia G210 var ve yeni GTX 750Ti alicam. Arkadaşlardan 2 ekran kartini aynı pcde kullananlar gördüm. Doğru o gördüğüm ekran kartları daha güçlü ekran kartlarıydı. Ama şimdi ben bu 2 ekran kartını pcde kullanırsam tek 750Ti - nin verdiği performansdan daha mı çok olur? Yani kısacası G210 - u satayım mı yoksa kullanayım mı?

Son düzenleme:
Yanlış anladınız. Benim elimde G210 ekran kartı var. Ve ben GTX750Ti alıcam yakında. Sorduğum şey şu ki, ben bu elimdeki G210-u satayım mı yoksa GTX750Ti alınca 2 sini birlikte kullanabilir miyim?

Pardon :D Madem öyleyse elindekini sat 750ti al. Ama bütçen varsa o yazdığım kartlarıda alabilirsin.

Dediğiniz olay SLI ve GT210 ve GTX 750 Ti SLI'ı olmaz, olsa bile olmamalı. GT 210 çok low bir kart. GTX 750 Ti orta seviye. Tek GPU olarak GTX 750 Ti kullanın.

evet bunu soruyordum bende. ve anladım. Teşekkürler herkeze

Dediğiniz olay SLI ve GT210 ve GTX 750 Ti SLI'ı olmaz, olsa bile olmamalı. GT 210 çok low bir kart. GTX 750 Ti orta seviye. Tek GPU olarak GTX 750 Ti kullanın.
kendi pc-nde GTA V falan High-de oyanayabiliyor musun? GTX 660 la. Benim toplayacağım sistem sendeki sisteme çok yakın o yüzden sordum

@ayaz007 GTX 660, GTX 750 Ti'dan daha iyi. Ben yüksek ayarlarda oynayabiliyorum 1080p'de. Fakat bu senin işlemci, RAM ve diğer bileşenlerine bağlı.

GTX 750Ti yerine R7 360 al. Çünkü çok azda olsa daha az güç tüketiyor ve performansları aynı.

İki ekran kartı aynı ise bir bilgisayarda kullanabilirsin. 210 ve 750 Ti farklı oldukları için ikisini aynı anda kullanamassın. Elinde 2 tane 210, 750 Ti yada başka bi çift kart olsa bile anakartında iki adet ekran kartı giriş yeri olması lazım. 750Ti yerine R7 370 öneririm. Bilgisayarının güç kaynağı ne kadar 300 watt ve üstü ise 750Ti al. Eğer 300 watt altında güç veriyorsa sıkıntı yaşarsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı