Bilgisayara 2 tane Windows 10 ve 1 tane Windows 7 kurmak

hardnrocker

Kilopat
Ben de 2 tane SSD var, 120 ve 240 GB. İkisine de 10 kurdum. 1 TB'lik HDD'de bağlı. 120'lik olanı direkt başlamak üzere ayarladım BIOS'tan. 240 olana ise bilgisayar açılırken F12 basarak, seçtikten sonra erişiyorum. Onu sadece ben kullanmak istiyorum.
Kurulumları yaptım, diğer sürücüleri sökerek yaptım. Bir süre istediğim gibi yapıyorum fakat bir süre sonra Win10'lardan birisi öbürüne salça oluyor ve disk taramaları yapmaya başlıyor. Hata düzelttiğini zannedip sistemleri çökertiyor ve açılmaz hale geliyor bir tanesi. Şimdi durum öyle örneğin.

Bunları birbiri ile karşılaştırmadan, zarar verdirmeden dediğim tarzda kullanım yapabilir miyim, nasıl yaparım?
Üstte yazdığım gibi iki sistemi Win7 altında çalıştırıyorum. Fakat 10 olunca işler değişiyor. Olmazsa tek disk olarak kullanacağım artık. Kullanıcı hesabı açıp benim tarafı koruma altına alacağım.

Sanırım sorunu buldum gibi. Daha doğrusu kendi açığa çıktı cevap, yanılmıyorsam tabii. 1 TB'lık HDD'de dediğim yöntem ile Win7 çalıştırıyordum. 240'lık SSD ve HDD'de ayrı ayrı Win7 vardı. HDD'de olan Win7 yüklü kısıma format atıp Win7'yi sildim. Ondan sonra istediğim tarzda, F12 ile SSD'den Win 10 açıyorum. Sanırım Windows 7 olunca bir tanesinde, gereksiz disk düzeltme ve taramalar yapıp sistemi çökertiyor. Yani 2 sürücüden biri 10 diğeri 7 ise sorun çıkartıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı