Bilgisayara 5 dakikada bir "mrrr" diye ses gelip drop giriyor ve sonra gidiyor

consnow

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, 2 3 ay önce almış olduğum sistemimden böyle bir problem yaşamaya başladım.

Sistemim;

Benzer bir sorun yaşayan arkadaşın videosu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Drop da girebiliyor bazen, XMP ayarını kapatın yazmışlar diğer konularda onu da kapatmama rağmen aynı sorun devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç mavi ekran hatası aldınız mı?
Hayır hocam.

Hd tune pro üzerinden SSD testi yaptım, çünkü karşılaştığım çoğu çözüm yolu HD Tune pro üzerinden test yapın şeklindeydi, bende test yaptım. SSD'de bir şey gözükmedi sonuçlarda.

Format atın diyorlar ama tam bilemiyorum, yakın zamanda da SSD değişececğim ama genede sorunun kaynağını bilmek istiyorum, kafamı yiyor bitiriyor 2 3 aydır...

Sorun aynen üstte attığım şekildeydi, adam SSD değiştim geçti diyor ama bilemiyorum, testte negatif bir şey çıkmadı.

Bu HD Tune Pro testinin ne kadar doğru bir sonuç verdiğinide kestiremiyorum açıkçası, ama çoğu kişi bu programı tavsiye etmiş SSD veya HDD problemleri için.

Hocam söküp taksam sorun çözülür mü sizce? Bir kişi böyle bir şey denemiş ve olumlu bir sonuç almış. Yani tam yuvasına oturmama ihtimali olabilir mi?

Hayır hocam.

Hd tune pro üzerinden SSD testi yaptım, çünkü karşılaştığım çoğu çözüm yolu HD Tune pro üzerinden test yapın şeklindeydi, bende test yaptım. SSD'de bir şey gözükmedi sonuçlarda.

Format atın diyorlar ama tam bilemiyorum, yakın zamanda da SSD değişececğim ama genede sorunun kaynağını bilmek istiyorum, kafamı yiyor bitiriyor 2 3 aydır...

Sorun aynen üstte attığım şekildeydi, adam SSD değiştim geçti diyor ama bilemiyorum, testte negatif bir şey çıkmadı.

Benim aklıma ilk RAM ve SSD geldi, RAM EXPO kapatın taban MHz de çalışsın, SSD test yapmışsınız zaten aklıma başka bir şey gelmedi maalesef.

Selamlar, 2 3 ay önce almış olduğum sistemimden böyle bir problem yaşamaya başladım.

Sistemim;

Benzer bir sorun yaşayan arkadaşın videosu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Drop da girebiliyor bazen, XMP ayarını kapatın yazmışlar diğer konularda onu da kapatmama rağmen aynı sorun devam ediyor.

Merhaba anakart ya da işlemci kaynaklıda olabilir garantisi var vatan müşteri hizmetlerini arayıp konuşun cihazı kontrol edip sorunlu parça için değişim ya da onarım yaparlar.

Benim aklıma ilk RAM ve SSD geldi, RAM EXPO kapatın taban MHz de çalışsın, SSD test yapmışsınız zaten aklıma başka bir şey gelmedi maalesef.
Ram Expo nasıl oluyor hocam BİOS üzerinden mi?

Merhaba anakart ya da işlemci kaynaklıda olabilir garantisi var vatan müşteri hizmetlerini arayıp konuşun cihazı kontrol edip sorunlu parça için değişim ya da onarım yaparlar.
Direkt kasayı falan mı götürmem gerek yoksa müşteri hizmetlerini arayıp bilgi mi almamız gerek? Aldığımız şubeye götürmeye gerek var mı ya da, herhangi bir Vatan Bilgisayar şubesi olur mu?

Ram Expo kapatsam bir sıkıntı çıkarır mı performans konusunda, ya da ilerki zamanlarda bir problem yaşar mıyım?

RAM EXPO nasıl oluyor hocam BIOS üzerinden mi?

Direkt kasayı falan mı götürmem gerek yoksa müşteri hizmetlerini arayıp bilgi mi almamız gerek? Aldığımız şubeye götürmeye gerek var mı ya da, herhangi bir Vatan Bilgisayar şubesi olur mu?

RAM EXPO kapatsam bir sıkıntı çıkarır mı performans konusunda, ya da ileriki zamanlarda bir problem yaşar mıyım?

Arayıp bilgi alın randevu olsun en yakın uygun şubeye yönlendirirler.
ram expo kapatsanız ve çalışsa bile performans kaybı yaşarsınız ileri zamanda garantinizde biter.
Sonra suçlu siz olursunuz hakkınız olan garantiyi kullanmanızı tavsiye ederim.

Hocam yanıtlar için teşekkürler, kasadan gelen coil whine tarzı bir ses kafama takıldı aşağıya videoyu bırakacağım onuda yorumlama şansın varsa çok iyi olur.

Bu arada kasanın fanlarının gürültüsü o öndeki fanlar gürültü yapıyor ama ekran kartının çıkardığı sesi hissedebilirsiniz.

Arayıp bilgi alın randevu olsun en yakın uygun şubeye yönlendirirler.
ram expo kapatsanız ve çalışsa bile performans kaybı yaşarsınız ileri zamanda garantinizde biter.
Sonra suçlu siz olursunuz hakkınız olan garantiyi kullanmanızı tavsiye ederim.
Hocam selamlar, bilgisayarı servise götürdük macun kuruduğu için ısınıyormuş ve ses ondan oluyormuş galiba şu anlık macunu yenilediler test etmişler bir sıkıntı yok dediler.

Sizcede sıkıntı bu mudur?

Son düzenleme:
Hocam yanıtlar için teşekkürler, kasadan gelen coil whine tarzı bir ses kafama takıldı aşağıya videoyu bırakacağım onu da yorumlama şansın varsa çok iyi olur.

Bu arada kasanın fanlarının gürültüsü o öndeki fanlar gürültü yapıyor ama ekran kartının çıkardığı sesi hissedebilirsiniz.

Hocam selamlar, bilgisayarı servise götürdük macun kuruduğu için ısınıyormuş ve ses ondan oluyormuş galiba şu anlık macunu yenilediler test etmişler bir sıkıntı yok dediler.

Sizcede sıkıntı bu mudur?

İşlemci ısındıgından kendini kısıtlar ve kasar yani sıkıntı bundandır 3 yılda 1 bakım şart ama sıfır sistemde bu hata bir garip geldi vatandan kayanklı olabilir.

İşlemci ısındıgından kendini kısıtlar ve kasar yani sıkıntı bundandır 3 yılda 1 bakım şart ama sıfır sistemde bu hata bir garip geldi vatandan kayanklı olabilir.
Hocam yani bu ses ondan mıymış?

Hocam yani bu ses ondan mıymış?

İşlemci ısındığindan müzik dinlerken falan tuhaf sesler ondan çıkıyormuş yani öyle mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı