RX 580 300 MHz'de takılı kalıyor

Aronnax

Kilopat
Bir süre önce RDR2 oynarken FPS'im aniden düştü. Ben şahsen driverlerden dolayı olan bir sorun olduğunu düşünüyorum çünkü öncesinde sürekli "AMD driver timeout" hatası aldığım için driver menüsünden undervolt yaparak kullanıyordum. Reddit'te driver timeout hatası alan birçok insan sorunu undervolt yaparak çözmüştü.
AMD Pro driver kullandığımdan beri timeout hatası almıyorum. RDR'de FPS düştüğünden beri de kartım 300 MHz'nin üstüne çıkmıyor.

Sorunu çözmek için yaptığım şeyler:
  • DDU ile sürücüleri silip farklı tarihlerden sürücüler denemek.
  • MSI Afterburner'dan ULPS'yi inaktif etmek.
  • Bir arkadaşımın güncel sisteminde (700W PSU, RX 6650 XT) kartı takıp sürücüleri denemek. (güç kaynağından olabileceğini düşünmüştüm.)
Sistemim:
Optiplex 3020​
  • i5 4590.
  • 10GB (8+2) 1333MHz RAM.
  • Gigabyte Aorus RX580.
  • 500W Power Supply (yeni aldım)
  • Dell Optiplex 3020 anakart.

Untitled.png
3DMark timespy sonuçları.

Bazen yazılımsal olabilmekte Windows işletim sisteminde olay görüntüleyicilerinden tek tek hatalara bakabilirsin ya da livekernelreportsa gir orada watchdog dosyası kesin olması lazım DMP uzantılı dosyalarda hata kodlarından çözümü bulunur ancak format denedin mi ?

Bazen yazılımsal olabilmekte Windows işletim sisteminde olay görüntüleyicilerinden tek tek hatalara bakabilirsin ya da livekernelreportsa gir orada watchdog dosyası kesin olması lazım DMP uzantılı dosyalarda hata kodlarından çözümü bulunur ancak format denedin mi ?
Format attım yakın zamanda fakat sorun devam etti. Olay görüntüleyicisinde Kernel-PnP kısmında AMD ile ilgili yalnızca "The driver \Driver\AMDSAFD failed to load for the device ROOT\AMDSAFD&FUN_01&REV_01\0000." hatasını buldum ses driverleriyle ilgili sanırım o da.
Daha derininine ineceğim. En azından bir gidiş yolu sağladınız teşekkür ederim.

Sürücülerin bozulduğu için ekran kartında sorun olduğunu sanıyor bilgisayarın CMD yönetici açıp SFC /scannow yapıp ekstra denem yapabilirsin bir onarım yapabilir.

Geri
Yukarı