Bilgisayara Android Kurma

Doom06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
.
Arkadaşlar, internette bu video ile karşılaştım. Adam virtualbox'a Android 4.3 sürümünü kuruyor. Tabi söylediği sitede daha güncel sürümlerde çıkmış bulunmakta. İsterseniz sizde deneyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum.

Bir şey eklemek istiyorum (flood'a girmese iyi olur :) ) ; @Recep Baltaş ve @Ali Güngör ''Bilgisayara android yükleme'' rehberi yaparsa yararlı olmaz mı?

Arkadaşlar yararlı oldu mu? Görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben Casper Nirvana nın 1200 tl civarında bir bilgisayarı var ben kendim denedim arkadaşlar . Denemek isteyen olursa Android 4.3 ü indirip DVD ye yazın . Yazdıktan sonra nasıl Windows formatı atıyorsak aynı onun gibi Bios u ayarlıyoruz . Daha sonrası zaten kolay yalnız bir yerde oraya dikkat edin Android için kaç GB yer ayırılsın diye soruyor oraya dikkat edin ben burayı yalnış yapmıştım bana 500 mb yer ayırdı . İlerledikten sonra Android ekranı zaten geliyor sıfır almış tablet gibi ayarlarını yapıyorsunuz .
NOT : 1-) Benim cameramı android tanımadı .
2-) Marketten oyun indirip oynayabilirsiniz .
3-)Klavyede bazı tuşların yerleri değişik .
4-)Android masa üstü mause ile yönetiyorsunuz .
5-)USB ler hakkında ayar yapmaya çalışmadım ama USB mi android okumadı .

Takıldığınız yer olursa yardım edebilceğim bişey cevaplamaya çalışırım benim bilgisayarımda oldu diye sizinkindede olucak diye bişey yok ben merakımdan denedim .

Androidi yükledikten sonra biligisayı açtığınızda PC soruyor Androidmi Windows mu diye .
Sanırım android yükledikten sonra windows u açınca ya D de yada Cde dosyalar geliyor onları silmeyin bilgisayarınız açılmaz benimki öyle oldu format atmak zorunda kaldım . :) KOLAY GELSİN .

Merhaba ben Casper Nirvana nın 1200 tl civarında bir bilgisayarı var ben kendim denedim arkadaşlar . Denemek isteyen olursa Android 4.3 ü indirip DVD ye yazın . Yazdıktan sonra nasıl Windows formatı atıyorsak aynı onun gibi Bios u ayarlıyoruz . Daha sonrası zaten kolay yalnız bir yerde oraya dikkat edin Android için kaç GB yer ayırılsın diye soruyor oraya dikkat edin ben burayı yalnış yapmıştım bana 500 mb yer ayırdı . İlerledikten sonra Android ekranı zaten geliyor sıfır almış tablet gibi ayarlarını yapıyorsunuz .
NOT : 1-) Benim cameramı android tanımadı .
2-) Marketten oyun indirip oynayabilirsiniz .
3-)Klavyede bazı tuşların yerleri değişik .
4-)Android masa üstü mause ile yönetiyorsunuz .
5-)USB ler hakkında ayar yapmaya çalışmadım ama USB mi android okumadı .

Takıldığınız yer olursa yardım edebilceğim bişey cevaplamaya çalışırım benim bilgisayarımda oldu diye sizinkindede olucak diye bişey yok ben merakımdan denedim .

Androidi yükledikten sonra biligisayı açtığınızda PC soruyor Androidmi Windows mu diye .
Sanırım android yükledikten sonra windows u açınca ya D de yada Cde dosyalar geliyor onları silmeyin bilgisayarınız açılmaz benimki öyle oldu format atmak zorunda kaldım . :) KOLAY GELSİN .

1. Klavye default yani İngiliz klavyesi oluyor.
2. Evet kamera çalışmıyor doğru.
3. Virtualbox' a adamın başta yaptığı gibi değilde kalıcı olarak kurabilirdin.
4. Android 4.4 'ü indirse idin daha iyi olmaz mıydı?
5. Usb hakkında bir fikrim yok.

Merhaba,
VirtualBox üzerinde kullanmak daha mantıklı, bilgisayarımız üzerindeki HDD de kirlilik yaratmaz.

E
1. Klavye default yani İngiliz klavyesi oluyor.
2. Evet kamera çalışmıyor doğru.
3. Virtualbox' a adamın başta yaptığı gibi değilde kalıcı olarak kurabilirdin.
4. Android 4.4 'ü indirse idin daha iyi olmaz mıydı?
5. Usb hakkında bir fikrim yok.

Merhaba Virtualbox kullanıcaktım ben ama bilgisayarda sanal olmaktansa gerçek bir Android istedim eğer tabletteki gibi çalışıcaksa diye denemek istedim açıkcası . Aslında ilk başlarda hoşuma gitti ama sonradan çalışmayan donanımların olduğunu anlayınca sildim . Android isosu 4.3 vardı elimde açıkcası android sürümlerini nerde bulucağımı çok bilmiyorum .

E

Merhaba Virtualbox kullanıcaktım ben ama bilgisayarda sanal olmaktansa gerçek bir Android istedim eğer tabletteki gibi çalışıcaksa diye denemek istedim açıkcası . Aslında ilk başlarda hoşuma gitti ama sonradan çalışmayan donanımların olduğunu anlayınca sildim . Android isosu 4.3 vardı elimde açıkcası android sürümlerini nerde bulucağımı çok bilmiyorum .

Videoyu izlerseniz arkadaş link vermiş.

Buyurun yeni video :
Bu arada videoyu İngiliz biri yapmış. Bu videoda Android 4.4 sürümü kullanılmış ve bu sefer önceki video gibi sadece çalıştırmak için değil bu sefer direk virtualbox'a ayırdığı diske kurulmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Birinci videodaki yerden iso'yu indirebilirsiniz. Android 4.4 de mevcuttur.

Bu da 3. video. Bu da İngilizce ama alt yazıyı seçeneklerden açıp çevirebilirsiniz. Bu videoda da iso linki mevcuttur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı