Bilgisayara Android kurup oyun oynamak mümkün mü?

A00110001

Centipat
Selamlar. Mobil oyunları oynamak istiyorum ama telefonum kaldırmıyor. Bilgisayara Android kurup oyun oynamam mümkün mü? İşletim sistemi işletim sistemidir deyip kurmak istesem ISO dosyası nerede bulurum? Android, özgür işletim sistemi ya bir sürü sitede vardır. PC için virüssüz kendi sitesi var mı?

Aşağıda bilgisayara kurulabilir Android sürümün adresini bıraktım. Ancak ne kadar verimli çalışıyor, her oyunu oynatır mı bilgim yok.

İşletim sistemi olarak kurarsan oyunları klavye ve mouse uyumluluğu sorunlarından dolayı oynayamazsın. Emulatörleri denemeni öneririm.

En iyisi değil. BlueStacks çok sorunlu bir emulator. Nox Player, MEmu'ya da GameLoop en iyi 3 Android emulatorlerdir.

Aşağıda bilgisayara kurulabilir Android sürümün adresini bıraktım. Ancak ne kadar verimli çalışıyor, her oyunu oynatır mı bilgim yok.

Muhtemelen çalışmaz çoğu oyun. Çünkü bu Android'in X86 mimarisi versiyonu. Şu anki telefonlar X86 veya X64 mimarisini değil ARM veya ARM64 mimarisini kullanıyor. O yüzden çoğu uygulamanın çalışmayacağını düşünüyorum.

Selamlar. Mobil oyunları oynamak istiyorum ama telefonum kaldırmıyor. Bilgisayara Android kurup oyun oynamam mümkün mü? İşletim sistemi işletim sistemidir deyip kurmak istesem ISO dosyası nerede bulurum? Android, özgür işletim sistemi ya bir sürü sitede vardır. PC için virüssüz kendi sitesi var mı?
Evet mümkün, Android X86, BlissOS, Phoneix OS, Prime OS deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı