Linux'un herhangi bir işletim sistemi ile oyun oynamak mümkün mü?

348103

Hectopat
9 yaşlarımda bilgisayar oynamaya başladım hep Windows 7,10 kullandım ve şu anda Windows 11 kullanıyorum ama hiç Linux denemedim. Çok fazla oyun oynuyorum, acaba bir program aracılığı ile bile olsa Linux'ta tüm oyunları oynamak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuç olarak Windows bir şekilde ön planda.
Sadece pazar payi olarak on planda. Eger ustunlugu buna gore derecelendiriyorsaniz Linux'u yazilim araclari ile kolaylik saglayan bir sistem olarak yorumlamaniz sizi kendinizle celiskilendiriyor. Linux, sunucularin pazar payinin %95'ine sahip. Bu argumani sunabilirdiniz.

"Linux (telaffuz: Lin-uks); bilgisayar işletim sistemlerinin en temel parçası olan çekirdek yazılımlarından bir tanesidir."

"Ayrıca Linux ismi, bu çekirdek kullanılarak oluşturulan işletim sistemlerini genel anlamda tanımlamak için yaygın bir kısaltma olarak da kullanılmaktadır. Örneğin Linux çekirdeği ve GNU araçları bir araya getirilerek tam bir işletim sistemi olarak sunulduğunda GNU/Linux dağıtımı olarak adlandırılır, ancak konuşma dilinde kısaca Linux olarak ifade edilmektedir."

Kaynak: Wikipedia

Attigin kaynak yanlis. Bir de acik kaynak oldugundan herkesin ucretsiz olarak kullanabilecegini yazmislar. Acik kaynagin yazilimin fiyati ile bir baglantisi yok.

Bu da attigin kaynagin devami. Kendisiyle celisiyor.

Screenshot_2021-08-12 Linux Nedir ve Gerçekten Güvenli midir .png

Son düzenleme:
Arkadaşlar peki nasıl dualboot yapabilirim bilgisi olan biri var mı?
@SUBMITTER hocam en iyi Linux dağıtımı hangisi @Beyaz atlı playboy @runit @429723
Cihazinizda Windows kurulu sanirim. Ayni diske kuracaksaniz disk yonetimi programindan Linux dagitiminda kullanmak istediginiz kadar bir alan bolun. Sonrasinda kurulumu ayirdiginiz alana yapin.

En iyi dagitim diye bir sey yok. Baslangic icin Linux Mint tavsiye ederim. Sonrasinda Debian'a gecersiniz.

Distro bulmak icin su siteyi kullanabilirsiniz: DistroWatch.com: Put the fun back into computing. Use Linux, BSD.

@SUBMITTER hocam en iyi Linux dağıtımı hangisi @Beyaz atlı playboy @runit @429723
Şuan Windows yüklü ise normal bir şekilde seçtiğin dağıtımı kuracaksın zaten kurulum esnasında yanına kurma ya da Windows'u silip kurma seçenekleri oluyor (seçeneklerin adını hatırlamıyorum diskte alan ayırma kısmında oluyor). Dağıtım olarak görselliğe çok önem veriyorsan KDE masaüstünü kullanan dağıtımlara bak, görsellik çok önemli değilse GNOME. KDE dağıtım önerim: KDE Neon.
GNOME dağıtım önerim: Ubuntu.

Devuan.
Şu an Windows yüklü ise normal bir şekilde seçtiğin dağıtımı kuracaksın zaten kurulum esnasında yanına kurma ya da Windows'u silip kurma seçenekleri oluyor (seçeneklerin adını hatırlamıyorum diskte alan ayırma kısmında oluyor). Dağıtım olarak görselliğe çok önem veriyorsan KDE masaüstünü kullanan dağıtımlara bak, görsellik çok önemli değilse GNOME. KDE dağıtım önerim: KDE Neon.
GNOME dağıtım önerim: Ubuntu.

Gnome olarak Ubuntu mu önerilir Allah aşkına?

Geri
Yukarı