Bilgisayara bağlı ses sistemi boştayken uğultu yapıyor

yiitolamadik

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi sosyaller herkese. Sistemimi toplarken ses sistemi almadım yaklaşık 10 yıllık ama daha yeni gibi "Creative" marka bir ses sistemimiz bulunduğu için. 2 aydır kulağıma takılıyor sistem boştayken ses sistemini kullanmazken hoparlörlerden uğultu ve cızırtı gibi bir ses geliyor sürekli. Bir çözümü var mıdır her seferinde kumandasından kapatıp kullanacağım zaman açmak zorunda mıyım? Teşekkürler herkese.

İyi sosyaller herkese. Sistemimi toplarken ses sistemi almadım yaklaşık 10 yıllık ama daha yeni gibi "Creative" marka bir ses sistemimiz bulunduğu için. 2 aydır kulağıma takılıyor sistem boştayken ses sistemini kullanmazken hoparlörlerden uğultu ve cızırtı gibi bir ses geliyor sürekli. Bir çözümü var mıdır her seferinde kumandasından kapatıp kullanacağım zaman açmak zorunda mıyım? Teşekkürler herkese.
Sesini kısmayı dene. Kullanacağında sesini açarsın.

Ben çözümü yok diye biliyorum, kablo girişlerini vb temizleyin fakat bahsettiğiniz dip sesin bir çözümü yok.

Anladım hocam :( teşekkürler.

Kullanmadığımda sesini kısak tutayım artık o zaman. Teşekkürler.

Direkt olarak kapanmıyor mu? Yani bendeki Creative ses sisteminde ses açma kısma düğmesini en sola döndürdüğümde tak diye kökten kapanıyor. Sizde de öyle değil mi?

Direkt olarak kapanmıyor mu? Yani bendeki Creative ses sisteminde ses açma kısma düğmesini en sola döndürdüğümde tak diye kökten kapanıyor. Sizde de öyle değil mi?
Aynen öyle kapatıyorum genelde direkt bağlı bir kontrolcüsü var hem bas hem ses seviyesinin ayarlandığı ses seviyesini sıfırlayınca kapanıyor direkt.

Aynen öyle kapatıyorum genelde direkt bağlı bir kontrolcüsü var hem bas hem ses seviyesinin ayarlandığı ses seviyesini sıfırlayınca kapanıyor direkt.

Dediğim gibi bu dip ses tüm cihazlarda var, şansa bağlı fazla veya az oluyor. Bende 2 tane T500BT var birinde hayvan giib dip ses varken diğeri boşta hiç ses vermiyor, maalesef herhangi bir çözüm yolu bulamadım gücü kesmekten başka.

Bende Logitech 506 vardı benzer sorunlar yaşıyordum sonra farkettim ki aux kabloları ile monitör güç kablosu birbirine değdiği içinmiş
Monitör güç kablosunu ayırdım şu an tertemiz kristal netliğinde, sesi sonuna kadar açtığım halde tertemiz

Benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. ses sitemi z506, eski pcde sorun olmuyordu sadece bi dip sesi var hoparlörün. onu da sesi sona dayadığımda çözüldüğünü farkettim. Ancak bu hafta topladığım sistemde sanki jacklardan biri bir yere temas ediyormuş gibi yüksek bi uğultu geliyor. Bir sistem sesi ya da müzik açıldığında gidiyor. 15-20sn sonra tekrar başlıyor. @leftykaplan ın bahsettiği mantıklı geldi kabloları az da olsa uzaklaştırdım ve uğultu azaldı ancak az da olsa uğultu devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı