Çözüldü Bilgisayara bakım yaptıktan sonra programlar düzgün çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Narini_53

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma bakım yaptıktan sonra problem yaşıyorum.

Bilgisayarıma dün (09.10.2021)'de bakım yaptım bakımda toz temizliği, termal macun ve termal pad değişimi oldu, toz temizliği yaparken hayvan kılı olan boya fırçası kullandım bunun statik elektrik yapma ihtimali yok diye araştırdım ya da var ise yeni nesil ekran kartları bunu önlüyormuş. Bakım sonrası bazı yazılımsal hatalar aldım bu hataların hepsi writing hatası, uygulamaları başlatırken kapanmalar oldu, açılırsa da kısa süre içinde kapanıyordu, Steam gibi uygulamaları başlatamama, oyunları açtıktan kısa süre sonra kapanma ve bazen de .exe uzantılı hatalar ile karşılaştım. Hatalar nedeni ile format attım orijinal Windows 10 yükledim tüm güncellemeleri yaptım tam düzeldi derken birkaç uygulama kurdum bunlar Intel® Driver & Support Assistant Intel driverlarını güncellemek için ve disklerin sağlığını kontrol etmek içinde HD Tune ama uygulamaları kurarken yine .exe uzantılı hatalar ve hata kodları aldım uygulamalar açılsa dahil sağlıklı çalışmıyor HD Tune ile diskleri test etmek istediğimde writing testinde hata alıyorum bu 3 diskinde (2 SSD, 1 Hard Disk) tamamı için geçerli hadi sistemin kurulu olduğu disk arızalandı diyeceğim ama hepsi için düşük bir ihtimal acaba bakım sırasında fiziksel bir hasar oluşturdum mu bunu nasıl anlarım? ya da yazılımsal bir durum mu veya BIOS ile ilgili olabilir mi? BIOS'u varsayılan ayarlara döndürdüm ama değişen bir şey yok.

Bilgisayarın Özellikleri;

GE63 7RD(Raider)-010TR-BB7770H16G1T0DX10SH Specification GE63 7RD Raider

Ek Açıklama 2021-10-10 131022.png

Ek Açıklama 2021-10-10 131749.png
İşletim Sistemi 970 EVO'da yüklü. (24 Mayıs 2021'de alındı.)

Ekran Kartları;
Intel(R) HD Graphics 630
NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB

Hatalar;

Ek Açıklama 2021-10-10 132239.png

(Benchmark ile writing yaparken tüm diskler için aynı hatayı alıyorum, hard disk sağlığı iyi SSD'lerde n/a gösteriyor.)

Bakımda kullandığım ürünler;
Termal Macun
Cooler Master MasterGel Pro R2
https://www.hepsiburada.com/coolerm...mal-macun-r2-mgy-zosg-n15m-r2-p-HBV00000NA4H4
Termal Pad Arctic 1mm Soğutucu Yüksek Performans Mavi (işlemci ve Ekran Kartı etrafındaki ciplerin üzeri için kullandım, eskilerinin yerine)
https://www.hepsiburada.com/arctic-...uksek-performans-thermal-pad-p-HBCV00000JCLX3

Son düzenleme:
Çözüm
SATA kablolarını kontrol et.

M.2 SSD çıkar tak.
Sata kablosu yok laptop kullanıyorum, ssdleri çıkarttım yerlerini değiştirdim sistemi diğer ssd' e kurdum ama değişen bir şey olmadı maalesef.

Merhabalar, bilgilendirme yapmak istedim bilgisayarımı servise gönderdim ilk başta yazılımsal olduğunu söylediler fakat sonra ana kart üzerindeki ekran kartında arıza olduğunu aktardılar ana kart fiyatı 900$ olduğu için maalesef yaptırmadım ama bilgisayar çalışıyor ve görüntü geliyor diğer sorunlar ise devam ediyor.
SATA kablolarını kontrol et.

M.2 SSD çıkar tak.
Sata kablosu yok laptop kullanıyorum, ssdleri çıkarttım yerlerini değiştirdim sistemi diğer ssd' e kurdum ama değişen bir şey olmadı maalesef.

Merhabalar, bilgilendirme yapmak istedim bilgisayarımı servise gönderdim ilk başta yazılımsal olduğunu söylediler fakat sonra ana kart üzerindeki ekran kartında arıza olduğunu aktardılar ana kart fiyatı 900$ olduğu için maalesef yaptırmadım ama bilgisayar çalışıyor ve görüntü geliyor diğer sorunlar ise devam ediyor.

Son düzenleme:
Çözüm
SATA kablosu yok laptop kullanıyorum, SSD'leri çıkarttım yerlerini değiştirdim sistemi diğer SSD'e kurdum ama değişen bir şey olmadı maalesef.

Merhabalar, bilgilendirme yapmak istedim bilgisayarımı servise gönderdim ilk başta yazılımsal olduğunu söylediler fakat sonra anakart üzerindeki ekran kartında arıza olduğunu aktardılar anakart fiyatı 900$ olduğu için maalesef yaptırmadım ama bilgisayar çalışıyor ve görüntü geliyor diğer sorunlar ise devam ediyor.

Bu durumda anakartı onarmak içi fiyatı uygun, işçiliği güzel olan ve sorunu teşhis edebilecek bir yer tavsiyesi arıyorum.

Bence bunun için yeni konu açın derim

Yeni konular

Geri
Yukarı