Bilgisayarım bakım yaptıktan sonra aşırı yavaşladı

TeknoLee

Decapat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarımı bilgisayarcı ya götürüp bakım yaptırdım. Orada bütün tozu temizlendi, RAM portları paslanmıştı, onlar temizlendi. Macun yenilendi. Fakat daha sonra bilgisayarı açtığımızda öyle bir yavaşlamıştı ki ben de şaşırdım. Bilgisayar ancak yarım saatte açılıp toparlandı. Bir de şöyle ilginç bir şey oluyor: Mesela masaüstünde herhangi bir uygulama veya dosya sorunsuz ve hızlı şekilde açılıyor. Ama ne zaman ki görev çubuğunda bir şey açmaya çalışıyorum veya Windows tuşuna basıyorum bilgisayar bir anda zorlanmaya başlıyor. Görev yöneticisinde disk kullanımı yüzde yüze çıkıyor. Bunun sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz?

Evet hem disk hem de CPU kullanımları tavan yapmıştı.
Bende durum bu şekilde hocam. Ama bir süre bekleyince normal değerlere iniyor. Ne zaman ki görev çubuğundan bir şey açmaya çalışıyorum tekrar yüzde yüze fırlıyor

Dosya Ekleri

• IMG_20231028_143232.jpg
    IMG_20231028_143232.jpg
    504,4 KB · Görüntüleme: 16
Ya diskini değiştirdi ya da zarar verdi 2 seçenek var keşke tanıdığınız güvenilir birine temizlettirseydiniz.
Tanıdığım ve güvendiğim biriydi. Diski değiştirmesi mümkün değil çünkü ben de ordaydım. Sadece RAM'i çıkarıp portları temizledi. Bir de tozunu aldı. Diski çıkardığını görmedim.

Tanıdığım ve güvendiğim biriydi. Diski değiştirmesi mümkün değil çünkü ben de ordaydım. Sadece RAM'i çıkarıp portları temizledi. Bir de tozunu aldı. Diski çıkardığını görmedim.
O zaman temizlettirdiğiniz yere gidip bu sorunu anlatmanız gerekir biz burdan size yardımcı olamayız pek sadece tahminler yapabiliriz doğru da olabilir yanlış da olabilir en iyisi temizlettirdiğiniz kişiyle görüşün.

O zaman temizlettirdiğiniz yere gidip bu sorunu anlatmanız gerekir biz burdan size yardımcı olamayız pek sadece tahminler yapabiliriz doğru da olabilir yanlış da olabilir en iyisi temizlettirdiğiniz kişiyle görüşün.
Anladım ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

@677472 hocam bu arada sizi bilgilendireyim. Bilgisayarın güncellemelerini kontrol edince bir sürü güncelleme biriktiğini gördüm. Güncellemeler tamamlanınca neyseki sorun ortadan kalktı ve eski performansına döndü 😄

Son düzenleme:
Anladım ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

@677472 hocam bu arada sizi bilgilendireyim. Bilgisayarın güncellemelerini kontrol edince bir sürü güncelleme biriktiğini gördüm. Güncellemeler tamamlanınca neyseki sorun ortadan kalktı ve eski performansına döndü 😄
Şanslıymışsınız hocam tahminlerimiz yanlış yönde çıktı sizin adınıza sevindim yeni disk almanıza gerek kalmamış gibi duruyor. İlerleyen zamanda bir sıkıntı yaşarsan konuyu güncellersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı