Bilgisayara bir anda Yandex yüklendi

FurkanKutlu

Kilopat
Dün gece bilgisayarın Wi-Fi sorunu vardı diye format attım düzeldi. Bugün Valorant, Steam, Epic Games, Ubisoft Connect ve Kaspersky yükledim sadece. Ubisoft'tan bir indirme başlattım hemen sonra ekranı kapatıp gittim. Birkaç saat sonra döndüm Yandex'in hoş geldin ekranıyla karşılaştım. Nereden gelmiş olabilir? Virüs olduğunu düşünmüyorum acaba Kaspersky mı yükledi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün gece bilgisayarın Wi-Fi sorunu vardı diye format attım düzeldi. Bugün Valorant, Steam, Epic Games, Ubisoft Connect ve Kaspersky yükledim sadece. Ubisoft'tan bir indirme başlattım hemen sonra ekranı kapatıp gittim. Birkaç saat sonra döndüm Yandex'in hoş geldin ekranıyla karşılaştım. Nereden gelmiş olabilir? Virüs olduğunu düşünmüyorum acaba Kaspersky mı yükledi?

Olabilir bazen setuplar da soruyor öyle yanlışlıkla kabul etmiş olabilirsiniz.

Son açtığım konularımdan birinde "Kaspersky'daki olumsuzluklar" adı altında beğenmediğim yeni kısımları dile getirdim bunlardan biride kurulum esnasında Yandex'den sponsor almaları idi yani Kaspersky sayesinde kurulmuş.

Lightshoot kurduysan onun yanında geliyor.

Olabilir bazen setuplar da soruyor öyle yanlışlıkla kabul etmiş olabilirsiniz.
Kaspersky sormuş ve kabul etmiş olabilirsiniz.
Bazı programlar yükleme ekranına bu tür yazılımlar koyuyor. Kurarken dikkat etmeyip ileri diyoruz.
Son açtığım konularımdan birinde "Kaspersky'daki olumsuzluklar" adı altında beğenmediğim yeni kısımları dile getirdim bunlardan biride kurulum esnasında Yandex'den sponsor almaları idi yani Kaspersky sayesinde kurulmuş.
Kullanmayacaksanız tavsiyem, bu programla kaldırın.

Kaspersky sormuştur kurmak istiyor musunuz diye sizde hızlıca geçmişsinizdir.
Lightshoot kurduysan onun yanında geliyor.
Kaspersky ile gelmiş. Ben 2 3 yıldır Kaspersky kullanıyordum yeni eklemişler bunu, açıkçası güvenim sarsıldı biraz.

Geri
Yukarı