Çözüldü Bilgisayara bir program kurduktan sonra sistem kitlendi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cds.zip

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bilgisayarı kullanırken bir adet yazılım indirdim ve bilgisayarda Windows güvenlik duvarı açıktı, Kaspersky açıktı.
Kaspersky'de özel olarak dosyayı tarattım ama uyarı vermedi, ardından uygulamayi çalıştırdım konsol açıldı kapandı.
Yaklaşık 10 dk sonra bilgisayar dondu ve kapatma tuşu bile çalışmadı. Bilgisayar dondu, çeşitli bilgisayar dosyaları çalışmıyor uyarısı vs. verdi.
Sonra bir süre kapama tuşuna basılı tutup kapattım ve ardından tekrar açtım. Kaspersky tam tarama attım ve herhangi bir virüs tespit etmedi.
Görev Yöneticisi'nden kontrol ettim ve absürt çalışan bir durum görmedim.
Instagram Discord şifremi vs değiştirdim. Yanlış hatırlamıyorsam ismini BitLocker diye bir uygulamada şifrelerimi tutuyorum.
Lunizz'den görmüştüm açık kaynak kodlu kaliteli bir uygulama, ona sizabilirler mi? Şu an yapmam gerekenler nelerdir?
Kaspersky'de bir virüs çıkmadı. Windows kötü amaçlı yazılımları temizleme aracında da bir problem çıkmaz ise sakinlesiyim mi yoksa ek bir şey yapayım mi?

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba, bugün bilgisayarı kullanırken bir adet yazılım indirdim ve bilgisayarda Windows güvenlik duvarı açıktı, Kaspersky açıktı.
Kaspersky'de özel olarak dosyayı tarattım ama uyarı vermedi, ardından uygulamayi çalıştırdım konsol açıldı kapandı.
Yaklaşık 10 dk sonra bilgisayar dondu ve kapatma tuşu bile çalışmadı. Bilgisayar dondu, çeşitli bilgisayar dosyaları çalışmıyor uyarısı vs. verdi.
Sonra bir süre kapama tuşuna basılı tutup kapattım ve ardından tekrar açtım. Kaspersky tam tarama attım ve herhangi bir virüs tespit etmedi.
Instagram Discord şifremi vs değiştirdim. Yanlış hatırlamıyorsam ismini BitLocker diye bir uygulamada şifrelerimi tutuyorum.
Lunizz'den görmüştüm açık kaynak kodlu kaliteli bir uygulama, ona sizabilirler mi? Şu an yapmam gerekenler nelerdir?
Kaspersky'de bir virüs çıkmadı. Windows kötü amaçlı yazılımları temizleme aracında da bir problem çıkmaz ise sakinlesiyim mi yoksa ek bir şey yapayım mi?
Windows sistem geriyüklemeniz açıksa sistem geriyükleme ile en yakın tarihe dönüş yapın. ARA kısmına ''gelişmiş sistem'' yazarsanız direk aşağıdaki resimde bulunan ekran karşınıza çıkar.
Banada benzer bir şey BlueStack'te olmuştu. Zararlı yazılım değil sadece uyumsuzluk sorunu olmuş, endişelenmeyin ama revo uninstaller ile artıkları ile birlikte programı tamamen silin.

Not: Lunizz'in hangi videosundan atabilir misin merak ettim?

Bence kullandığın program bozukda olabilir ama eğer çok korkulacak bir durum içinde hissediyorsan başka bir antivirüs programı ile de taratabilirsin veya programı kaldırabilirsin.

Windows sistem geriyüklemeniz açıksa sistem geriyükleme ile en yakın tarihe dönüş yapın. ARA kısmına ''gelişmiş sistem'' yazarsanız direk aşağıdaki resimde bulunan ekran karşınıza çıkar.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    84,9 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Çözüm
Bana da benzer bir şey BlueStacks'te olmuştu. Zararlı yazılım değil sadece uyumsuzluk sorunu olmuş, endişelenmeyin ama Revo Uninstaller ile artıkları ile birlikte programı tamamen silin.

Not: Lunizz'in hangi videosundan atabilir misin merak ettim?

Lunizz in virüslerden korunma ile alakalı bir videosuydu 5 tane ücretsiz kaliteli programı gösteriyordu.İkincisi bir program değil dosyayı github projesi 3 mb falandı yaklaşık exe yi çalıştırdım ve bunlar gerçekleşti

Bence kullandığın program bozukda olabilir ama eğer çok korkulacak bir durum içinde hissediyorsan başka bir antivirüs programı ile de taratabilirsin veya programı kaldırabilirsin.

Kaspersky'den tam tarama yaptım, Windows'un tarama aracı var System32 dahil her şeyi tarıyor burada da çıkmaz ise bir problem var mıdır?

Windows sistem geriyüklemeniz açıksa sistem geriyükleme ile en yakın tarihe dönüş yapın. Ara kısmına "gelişmiş sistem" yazarsanız direk aşağıdaki resimde bulunan ekran karşınıza çıkar.

Tarama bittikten sonra deneyip sonucu bildireceğim.

Yüksek ihtimalle RAT olduğunu düşünüyorum RAT'ın gelecekte biglisayara bir etkisi olur mu?

Kaspersky'den tam tarama yaptım, Windows'un tarama aracı var System32 dahil her şeyi tarıyor burada da çıkmaz ise bir problem var mıdır?

Mrt. Exeden de temiz çıktıysa korkulacak bence bir şey yok. Fakat benim size tavsiyem arkadaşlarında dediği gibi yakın tarihli "sistem geri yüklemesi" yapıp psikolojinizi rahatlatabilirsiniz.

- Arkadaşım virüs tarama senin işine yaramaz, virüs var ise ve temizlesen bile sorun çözülmeyecek zira virüs yapacağını yapmış olacak. Virüs lastiği patlattıktan sonra virüs programı patlamış lastiği onarmaz sadece virüsü siler. :)
- Sitem geriyüklemenin bile sağlıklı çalışmama ihtimali var ama eğer çalışırsa zaten hem virüsü temizlemiş hem de windowsu ve sistemini eski haline getirmiş olacak. Dolayısı ile senin durumunda en makul seçenek sistem geri yükleme.
- Senin pc de virüs olduğunu sanmıyorum, exe, bat her ne ise bozmuş sistemde biyerleri.

Son düzenleme:
- Arkadaşım virüs tarama senin işine yaramaz, virüs var ise ve temizlesen bile sorun çözülmeyecek zira virüs yapacağını yapmış olacak. Virüs lastiği patlattıktan sonra virüs programı patlamış lastiği onarmaz sadece virüsü siler. :)
- Sitem geriyüklemenin bile sağlıklı çalışmama ihtimali var ama eğer çalışırsa zaten hem virüsü temizlemiş hem de Windows'u ve sistemini eski haline getirmiş olacak. Dolayısı ile senin durumunda en makul seçenek sistem geri yükleme.

Geri yüklemeyi yapıyorum şu an 2 gün öncesine, sağlıklı çalışmama durumunu tam algilayamadim. Bu geri yuklemeyi bitirdikten sonra herhangi bir sorun oluşur mu başka yapmam gereken bir şey var mi ve kayıplarım çalınan datalarim tahminen nelerdir?

Geri yüklemeyi yapıyorum şu an 2 gün öncesine, sağlıklı çalışmama durumunu tam algilayamadim. Bu geri yuklemeyi bitirdikten sonra herhangi bir sorun oluşur mu başka yapmam gereken bir şey var mi ve kayıplarım çalınan datalarim tahminen nelerdir?
sistem geri yüklemeden sonra sorun yok ise için rahat olsun, Bilgisayarına virüs bulaşmadı. Sadece uyumsuz bişey yükledin o kadar.

Sistem geri yüklemeden sonra sorun yok ise için rahat olsun, bilgisayarına virüs bulaşmadı. Sadece uyumsuz bir şey yükledin o kadar.

En son böyle bir exe çalıştırıp konsol açılıp çalışmıyor uyarısı aldığımda RAT yiyip bilgilerim çalınmıştı o yüzden bu kadar tedirgin oldum. Ayni durumu yaşadım sandım.

Geri
Yukarı