Çözüldü Bilgisayara bulaşan trojan yüzünden format atılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The Error

Decapat
Daha fazla  
RAM
4
SSD veya HDD modeli
WDC WD3200AAJS-08L7A0 ATA DevL7A0 ATA Device
Ekran kartı
ATI Radeon HD 4300/4500 Series
Anakart
G41M-S01 (MS-7592)
İşlemci
Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 2.93 GHZ 2.94
Dün bilgisayrıma trojan bulaştı bilgisayarımda trojani Microsoft Defender'den silmeye çalıştım. Ertesi gün oyun oynarken kendi kendine PC kapandı açtım aradan biraz sonra yine kapandı açtım ve bu sürekli oluyor format atmayı denedim atılmıyor USB DVD dosyası bulunamıdı diyiyordu nasıl format atacağım.

Formatı neyle atmaya çalışıyorsunuz? USB mi DVD mi tam anlayamadım. Ve format sürecini doğru yaptığınız emin misiniz? Daha önce attınız mı format?

Dün bilgisayrıma trojan bulaştı bilgisayarımda trojani Microsoft Defender'den silmeye çalıştım. Ertesi gün oyun oynarken kendi kendine PC kapandı açtım aradan biraz sonra yine kapandı açtım ve bu sürekli oluyor format atmayı denedim atılmıyor USB DVD dosyası bulunamıdı diyiyordu nasıl format atacağım.

Windows ISO'sunu başka bilgisayardan Rufus ile USB'ye yazın ve bilgisayarınızı USB ile boot edip formatlayın.

Direkt Windows'un sıfırlama aracı ile sıfırlamayı dene ayrıca doğru format mı atıyorsun?

Formatı neyle atmaya çalışıyorsunuz? USB mi DVD mi tam anlayamadım. Ve format sürecini doğru yaptığınız emin misiniz? Daha önce attınız mı format?

Daha önceden format attım ve USB ile atmaya çalışıyorum geçen hafta düzgün bir şekilde format atabilmiştim.
Direkt Windows'un sıfırlama aracı ile sıfırlamayı dene ayrıca doğru format mı atıyorsun?

Ya sıfırlarken yine PC kapanırsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı