Bilgisayara bulaşan virüs nasıl silinir?

UTKU123161

Hectopat
Merhaba dostlar indirdiğim bir programdan bilgisayarıma virüs bulaştı. _NEMTY_ adlı dosyalar oluşturuyor,bazı şeyleri siliyor ve hiç bir türlü silinmiyor. Ne yapmam gerek ? Şimdiden teşekkürler.

Güncelleştirilmemiş işlemciye bile virüs bulaşabildiği ve verilen direkt olarak oradan kopyalanabildiğiyle ilgili bir video izlemiştim. Böyle düşünüldüğünde hazır bilgisayarsa at gitsin, değilse işlemci değiştir bile denir. HDD'i tamamen sıfırlayıp, USB'den işletim sistemi kurmak bir çözüm olabilir, genelde bu yöntem izlenir diye biliyorum. Anti-virüs programlarıyla taratılmasına taratılır cihaz, ama ben onlara da pek güvenemediğim için format atıyorum bilgisayara. 5TL'ye günlük sınırsız 100Mbps paket alıyorum, programları olduğu gibi indirip bir gün sonra kullanmaya devam ediyorum bilgisayarı.

Kaspersky ile tam tarama yapın bakalım ne çıkacak. Internet Security tavsiyemdir.

Silinen veriler önemli veriler ise tarama bitip virüsler temizlendikten sonra Recuva gibi yazılımlarla kurtarmayı deneyebilirsiniz. Kurtaramazsanız veri kurtarma merkezlerine para saymaya başlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı