Bilgisayara bulaşan virüs nasıl silinir?

Virüs programları virüs buluyor siliyorum ama geçmiyor. Format atmamı da engelliyor. BIOS'dan format atmayı da bilmiyorum. Ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs programları virüs buluyor siliyorum ama geçmiyor. Format atmamı da engelliyor. BIOS'dan format atmayı da bilmiyorum. Ne yapacağım?
Format BIOS'tan atılmıyor, bu bir. İkincisi, hangi antivirüsü kullandınız?

Format için bu rehbere bakın:

Format BIOS'tan atılmıyor, bu bir. İkincisi, hangi antivirüsü kullandınız?

Format için bu rehbere bakın:
Kullandığım virüs programları:
  1. Ccleaner
  2. Malwarebytes

1. Ccleaner
  2. Malwarebytes
Dostum bununla ilgili videolar var. Tek ihtiyacınız USB. Birde güncel İSO'yu indir. Yanılmıyorsam forumda bununla alakalı bir makale yazmışlardı. @Recep Baltaş
Beyler virüs programları virüs buluyor siliyorum ama geçmiyor. Format atmamıda engelliyor. Biosdan format atmayıda bilmiyorum. ne yapacağım ?
Buyur bu yardımcı olur. UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi - Technopat

1. CCleaner
  2. Malwarebytes
İkinci taramada virüs çıktı mı? İkinci kere taramadıysanız Malwarebytes ile tarayın, tarama sırasında sistemin internet bağlantısını kesmenizi öneririm.

İkinci taramada bir şey çıkmadıysa kalan dosyalar virüsten kalan kalıntılar olabilir. O dosyaları silmeyi denediniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı