Bilgisayara bulaşan virüsleri nasıl temizlerim?

SerdarYurdaer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Bundan 3-4 gün önce bilgisayarıma Roblox için exploit indirmeye çalışmıştım ve en önerilmeyenini bile denemiştim. Ondan dolayı bilgisayarıma virüs bulaştığını düşünüyorum. Kaspersky vb uygulamalar virüsü görmüyor.

Fakat ben o kadar bu exploit tarzı işle uğraştım ki bilgisayara virüs girdiğine eminim.

Yani aslında format dışı (çok zahmetli iş ondan dolayı) önerebileceğiniz çözüm var mı diye sormak istedim.

Şimdiden teşekkürler.

Olduğunu sanmıyorum Kaspersky falan görmüyorsa bir uygulamaya daha taratın yok diyorsa yoktur. Ha bu arada format çok zahmetsiz bilgisayardan birkaç tuşa basıp format atabiliyorsunuz.

(Windows 10 için dedim diğer işletim sistemlerini YouTube'dan araştırabilirsin)

Çok zahmetli iş dışında başka bir seçeneğiniz yok.

Tüh ya.

Olduğunu sanmıyorum Kaspersky falan görmüyorsa bir uygulamaya daha taratın yok diyorsa yoktur. Ha bu arada format çok zahmetsiz bilgisayardan birkaç tuşa basıp format atabiliyorsunuz.

(Windows 10 için dedim diğer işletim sistemlerini YouTube'dan araştırabilirsin)

Windows 10 kullanıyorum zaten tamamdır bir de ESET deneyeceğim teşekkürler.

Format at ücretsiz indireceğin temizleme programlarında da virüs var. İstediğin kadar virüs görünmedi de. Virüs illaki bilgisayarını donduracak kapatacak bir yazılım değildir. Bazen senin girdiğin siteleri takip eder bazen bir alış verişinde gizli gizli bilgilerini kaydeder. Senin ruhun bile duymaz. Ayrıca dünya üzerinde her bilgisayar virüslüdür Windows bile aslında bir virüstür. Detaylara inemeyeceğim. Sen format at en azından Bill Gates abimiz takip etsin bilgilerini 🤣

Geri
Yukarı